Haber Detayı
17 Kasım 2018 - Cumartesi 13:42
 
ÇAYIROVA'YA BİR TESİS DAHA
Çayırova Belediyesi’nin meydan projeleriyle sosyal yaşam alanlarını oluşturduğu uygulamasına yeni bir meydan ve sosyal tesisler daha eklendi.Çağdaşkent Meydanı’nda yapımı tamamlanan Sosyal Tesisleri görkemli bir açılış töreni ile hizmete girdi.
Çayırova Haberi
ÇAYIROVA'YA BİR TESİS DAHA

Akse Mahallesi Çağdaşkent Konutlarının çevresini saran Büyük Çağdaşkent Mesire Alanı içerisinde oluşturulan meydanın simgesi ise 8 metrelik saat kulesi oldu. Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin özellikle sosyal yaşam alanlarına verdiği önemin simgeleri olan Semt Meydanları ve Sosyal Tesisler projelerine Çağdaşkent Semt Meydanı ve Sosyal Tesislerde katıldı. Açık ve kapalı alanlara sahip, 500 kişi kapasiteli olarak meydanın içerisinde inşa edilen ve hizmete sunulan sosyal tesis, iç tasarımı ve renkli görünümüyle büyük ilgi gördü. Çevresinde çocuk oyun alanları bulunan, yürüyüş ve piknik alanlarıyla bütünleşen Çağdaşkent Semt Meydanı ve Sosyal Tesislerin estetik bir yapıya ve görünüme sahip olduğunu aktaran Belediye Başkanı Şevki Demirci, projenin ilçeye hayırlı olmasını diledi. Sosyal alanların arttırılmasıyla birlikte ilçedeki sosyal yaşamı canlandırdıklarını açıklayan Demirci, “2018 yılında hizmet seferberliğimizi taçlandıran projelerin başında gelen Çağdaşkent Semt Meydanı ve Sosyal Tesislerimizi tamamlayarak hizmete sunduk. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan çevreye, sanattan spora, altyapıdan üstyapıya, yeşilden modern ve prestijli caddelere kadar birçok alanda yaptığımız yatırımlarla ilçemizin değişim ve dönüşümünü büyük oranda tamamladık. Bununla sınırlı kalmamak için açılış yılı olarak gördüğümüz 2018’de de yeni projelere başladık. 2 yeni semt meydanı inşa ederek birini hizmete sunduk. Yine trafik eğitim parkı, yeni mesire alanları ve parklar, altyapı, üstyapı gibi yatırımlarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz.” dedi.

ADAM DİYE DOLAŞTIRMAZLAR

Seçim beyannamesi dışında bir çok ilçe ihtiyacına da sorumluluk bilinci ile duyarlılık gösterdiklerini ifade eden Belediye Başkanı Şevki Demirci, “Öyle ortalığa çıkıp şunu yapacağım, projelerim var demekle olmuyor. Mış ile muş ile belediye başkanlığı yapılmaz. Laf ağızdan bir kere çıktımı, yapacağım dediğin şeyi yaparsın. Yoksa Çayırova halkı seni adam diye bu ilçenin caddesinde sokağında gezdirmez. Adam olan lafla değil yaptığı ile icraat ile anılmalıdır. Bizim yaptıklarımız ortada. Siyaset olsun diye yapmadım. Burada doyuyoruz. Hep birlikte yaşıyoruz. İhtiyacımız olan tesisler vardı. Hayata geçirdik. İhtiyaç ve hizmet önceliğim oldu. Siz neyin eksikliğini yaşıyorsanız, neye ihtiyacınız varsa benim de var. Hep birlikte ilçemizin eksikliklerini giderdik gidermeye de devam edeceğiz. Ben tekrar belediye başkanı olurum, olmam. Sözkonusu olan bu değil. Ama dönem sonu görevim bitinceye kadar bu ilçeye kazandıracaklarım, yapacaklarım var. Hepsini yapacağım. Sonrası Allah’ın takdirdir.” dedi.

3’LÜ OLSUN GÜÇLÜ OLSUN

Demirci konuşmasında, “Üçlü olsun güçlü olsun prensibini en iyi uygulayan ilçe biz olduk. İlçe belediyemiz, Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ve Ankara koordinesini çok sağlıklı kurduk. Cumhurbaşkanımızın hizmet yolunda başlattığı adımların izinde olduk. Onun güveni ve bizim ona güvenimiz ile ilçemiz Gebze ile Tuzla arasında sıkışan bir mahalle konumundan bugün sosyal ve yaşayan bir kent konumuna büründü.”dedi.

ALLAH DEMİRCİ’DEN RAZI OLSUN

Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin ardından kürsüye gelen Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, “Bir kaymakam için en büyük şans görev yaptığı ilçede sosyal tesisleri, gelişimi, fizksel ve kurumsal tesislerini tamamlamış, ilçe halkının huzur ve mutluluğu sağlanmış olmasıdır. Ben kendimi bu yönden çok şanslı görüyorum. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, İlçe Belediye Başkanımız Şevki Demirci’nin hizmet performansı ve gayretleri benimde mutlu olduğum bir kent kimliği ortaya çıkarmıştır. Kaymakmlık olarak neye ihtiyacımız olsa iki satır yazı ile hemen bizlere dönüş yapılmıştır. Bu nedenle Allah Şevki Demirci’den razı olsun. Kendisine çalışmalarında başarılar diler tesisin halkıma hayırlı olmasını temenni ederim.”dedi. Tören sevgi kulüpleri ve halk eğitim merkezi öğrencilerinin yöresel dansları ve kurdele kesimi ile son buldu.

HABER: ADNAN AYVAZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAYIROVA'YA, BİR, TESİS, DAHA,
Yorumlar
Haber Yazılımı