Haber Detayı
20 Haziran 2018 - Çarşamba 11:27
 
Çayırova Akse’ye 8 dönümlük park
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına devam edilen Çayırova ilçesi Akse Mahallesindeki park yapımı çalışmalarında sona gelindi
Çayırova Haberi
Çayırova Akse’ye 8 dönümlük park

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelerdeki mahallelerde yeşil alan, park ve bahçe yapımına özen gösteriyor. Bu kapsamda çocuk, genç ve yetişkinlerin spor yapıp stres atacağı Çayırova ilçesi Akse Mahallesinde park yapımı çalışmalarında sona gelindi. 8 dönümlük alan üzerine inşa edilen parkta, basketbol sahasından çocuk oyun grubuna kadar birçok donatı yapılıyor. Çalışmaların Temmuz ayının ilk haftalarında bitirilmesi planlanıyor.    

BİRÇOK SOSYAL DONATI YAPILDI

Park Bahçe ve Yeşil Alan Dairesi tarafından yapılan parkta 1 adet büyük çocuk oyun grubu, 6 adet Japon tipi olmak üzere 8 adet kamelya, 2 adet çeşme inşa edildi. Parkta vatandaşlar için dinlenme alanı ve piknik alanı yapıldı. Park alanı içerisindeki meydan ve yollar da granit ve bazalt taş kullanıldı. Park alanına ayrıca ahşap giriş kapısı ve yeşillendirme çalışması yapılıyor. 

MAHALLE SAKİNLERİ ÇOK MEMNUN

Mahalle sakinlerinin memnuniyetini kazanan park çalışması ile bölgede önemli bir eksiklik giderilmiş olacak. Vatandaşlar aileleri ile gönüllerince dinlenip spor yapma imkânı bulacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova, Akse’ye, 8, dönümlük, park,
Yorumlar
side>
Haber Yazılımı