Haber Detayı
03 Mart 2017 - Cuma 10:29
 
Çayırova Belediyesi Gençlik Projesi “HEDEF GELECEK” için Start Verdi
Çayırova Haberi
Çayırova Belediyesi Gençlik  Projesi  “HEDEF GELECEK”  için Start Verdi

“HEDEF GELECEK” Gençlik Projesi Tanıtımını Gerçekleştirecek

Çayırova Belediyesi Kültür Salonu’nda 04.03.2017 cumartesi günü saat 17.30 ‘da  tanıtımının gerçekleştirileceği proje, Çayırova’ya,  eğitim camiasını, katılımcı öğrencilere ve ailelerine yakından tanıtılacak. İstanbul Medeniyet Üniversitesi hocalarının proje ve içerik hakkında bilgi vereceği program Kültür Salonu’ndaki tanıtımdan sonra, Çayırova Belediyesi Sosyal Tesislerdeki yemek programıyla devam edecek. Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin yakından ilgilendiği proje, tanıtımdan önce tanışma ve kaynaşma programı için ilk ziyaretini İstanbul Medeniyet Üniversitesi’ne gerçekleştirdi.

Çayırova Belediyesi Gençlik  Projesi Olan “HEDEF GELECEK”  için Start Verdi

Çayırova Belediyesi, gençlere yönelik hazırlanan “Hedef Gelecek” projesinin startını verdi. Göreve geldiği günden beri ilçede eğitim ve öğretime çok büyük destekler veren Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, eğitim projelerine bir yenisini daha ekledi. Geleceğe yapılan yatırım en değerli yatırım olduğunu her defasında dile getiren başkan Demirci, yaptığı çalışmalarla da sözünü hayata geçiriyor. İtinalı ve özenli bir çalışma sonrası, Çayırova’da eğitim alan 25 lise ikinci sınıf öğrencisinin seçildiği projede gençlerin kendi potansiyellerini, niteliklerini ve kişilik özelliklerini tanımaları, toplumsal kimliğinin ve rolünün farkında olmasını, hayatında, çevresinde ve toplumsal yaşantısında olması gerektiği yeri belirlemesinde, doğru tercihler yapmasında ve geleceğini şekillendirmesinde yardımcı olmak, yol göstermek amacıyla yola çıkıldı.

“ HEDEF GELECEK” Projesi Çayırova Belediyesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi İşbirliği ile Hayata Geçiriliyor

Çayırova Belediyesi , Türkiye’nin alanında en yetkin hocalarına akademik kadrosunda yer veren İstanbul Medeniyet Üniversitesiyle işbirliği içerisinde, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de katkılarıyla genç kitleyi kapsayan “Hedef Gelecek”  projesi için, 25 lise ikinci sınıf öğrenci seçimlerini tamamladı. Haftanın cumartesi günleri, bir hafta İstanbul Medeniyet Üniversitesi eğitim , bir hafta Çayırova’da seminer, bir hafta da uygulama- gezi ziyaretlerinden oluşan ders program içeriğiyle gençlerimizle üç yıl boyunca birlikte yürütülecek olan proje,  her yıl 25 lise ikinci sınıf öğrencisinin eklenmesiyle mevcut kitlesini çoğaltacak, hizmet ağını genişletecek.

Demirci: “ Güçlü Nesiller Yetişsin İstiyoruz”

Projenin en önemli hedeflerinin ise içinde bulunduğu yaşamın her noktasında okulunda, evinde, mahallesinde, sosyal sorumluluk bilincine sahip, eğitim, kültür, sanat ve spor çalışmalarında her zaman aktif, öngörüsü yüksek, dinamik, hızlı karar alabilen, aldığı kararların arkasında durabilen liderlik vasfını üstlenebilecek gençlerin, gelişmesine katkı sağlamak ve tüm bunlara zemin hazırlamak olduğunu belirten Başkan Şevki Demirci, “Gençlerimizin tarihine, köklerine vakıf, ahlak ve maneviyatı sağlam, güçlü nesiller yetişsin istiyoruz. Sanata ve spora hayatında yer veren, dünyada neler olup bittiğiyle ilgili fikirleri olan, vatan millet bilincine sahip gençlerle medeniyetimizi yükseltmek en büyük arzumuz.İste tam da bu yüzden projelerimizle bu nesillere destek vermek en önemli görevimizdir.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova, Belediyesi, Gençlik, , Projesi, , “HEDEF, GELECEK”, , için, Start, Verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı