Haber Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 14:37
 
Çayırova Belediyesi’nde İş Güvenliği ve Farkındalığı
Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin katılımıyla başkan yardımcıları ve birim müdürlerine İş Güvenliği ve Farkındalık Sunumu gerçekleştirildi.
Çayırova Haberi
Çayırova Belediyesi’nde İş Güvenliği ve Farkındalığı

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği seminerinde Kocaeli Öncü OSGB İş Sağlığı Uzmanlarınca sunumlar gerçekleştirildi. 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde gerçekleştirilen seminerde risk analizleri, acil eylem planları, asıl ve alt işveren ilişkisindeki süreçler ve kurallar, düzenleyici, önleyici faaliyet raporunun neden ve niçin düzenlendiğine ilişkin işleyiş süreçleri anlatıldı. Belediye toplantı salonunda düzenlenen programda iş sağlığı uzmanları başkan Çiftçi’ye biz dizi bilgilerde aktardı. Belediye içinde kurulacak yeni İş Sağlığı Güvenliği Kurulunun alacağı kararların bağlayıcılığı ve işlevselliğini anlatan uzmanlar, geçmişe dönük gerçekleştirilen faaliyetlere ve projelere de sunumlarında yer verdiler.

Başkan Çiftçi, “Önce Sağlık”

Kendisine yapmış oldukları detaylı sunum ve bilgilendirmelerden dolayı Kocaeli Öncü OSGB İş Sağlığı Uzmanlarına teşekkürlerini ileten Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, her zaman önceliğin sağlık olduğunu vurguladı. Belediye bünyesinde çalışan her bir personelden sorumlu olduklarını ifade eden başkan Çiftçi, “Önce sağlık, önce iş güvenliği diyoruz. Çünkü her şeyin ötesinde insan sağlığı bizim için çok önemlidir. Çalışma arkadaşlarımızın yapmış olduğu her işte önce güvenliği sağlamaları gerekmektedir. Bu anlamda belirli aralıklarla İş Sağlığı ve Güvenliği noktasında eğitimlerimiz devam edecek ve personellerimizi bu konularda bilgilendirmeyi sürdüreceğiz.” dedi. İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda her türlü önleme uymakla hükümlü olduklarını hatırlatan Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, bu alanda yapılacak olan tespitlerin çözüme kavuşturulacağını ve iş sağlığı politikasında önemli çalışmaların yapılacağını söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova, Belediyesi’nde, İş, Güvenliği, ve, Farkındalığı,
Yorumlar
Haber Yazılımı