Haber Detayı
29 Aralık 2016 - Perşembe 12:24
 
Çayırova Belediyesi’nden Hayır Köprüsü
Çayırova Belediyesi’nin sosyal projelerinden biri olan “Giymiyorsan Giydir” projesi ilk gün olduğu gibi bugün de Çayırova halkından yoğun ilgi görüyor. Bu çerçevede hizmete sunulan Toplumsal Dayanışma Mağazası, ihtiyaç sahiplerinin giyim ihtiyacını karşılamaya devam ediyor.
 
 
 
Çayırova Haberi


 

Çayırova’da toplumsal dayanışmayı arttırmak, özellikle ekonomik durumu iyi olan insanlar ile dar gelirli vatandaşlar arasında köprü vazifesi görmek amacı ile başlatılan “Giymiyorsan Giydir Kampanyası” ve bu kapsamda hizmete sunulan “Toplumsal Dayanışma Mağazası” insanların yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Duyarlı vatandaşların merkeze yapmış oldukları her türlü giyim bağışları yıkama, ütüleme ve paketleme işlemleri yapıldıktan sonra raflardaki yerlerini alıyor.

2016 Yılında 5 Bin 124 Kişiye Ulaştı

Özellikle soğuk kış aylarında insanların daha çok ihtiyaç duyduğu mont, kaban, bot, yağmurluk ve hatta battaniye ihtiyaçlarını karşılayan merkez yetkilileri, yapılan bağışların daha çok bu yönde olması durumunda daha çok insana ulaşarak ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini ifade ettiler. İhtiyaç sahibi vatandaşların normal bir mağaza da alışveriş yapar gibi geldikleri Toplumsal Dayanışma Mağazası kurulduğu günden itibaren 20 bin 18 kişiye hizmet verirken 2016 yılı içerisinde 5 bin 124 vatandaşa ulaşarak giyim ihtiyaçlarını karşıladı

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Çayırova, Belediyesi’nden, Hayır, Köprüsü, , ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı