Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 08:54
 
Çayırova’da Fikir Atölyesi
Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, Çayırova’da görev yapan öğretmenler ile ‘Çayırova Fikir Atölyesi’ni kurdu.
 
 
 
Çayırova Haberi


Çayırova’da eğitimi daha güzel, daha kaliteli, daha iyi yerlere getirmek üzere, tüm eğitimcilerin fikirleri değerlendirilerek ve eğitimcilerin fikirlerinin paylaşılacağı ‘Çayırova Fikir Atölyesi’ Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç öncülüğünde kuruldu. Tunç Çayırova’da kısa vadeli sonuçlarını daha erken alabilecekleri projelere odaklandıklarını belirterek, “Çayırova’da öğretmenlerimiz çok genç. Çayırovalı öğretmenlerimiz talep ediyor. Bu da bize avantaj sağlıyor. Çayırova’da eğitimle ilgili yeni bir çalışmaya başladığımızda öğretmenlerimiz bizi destekliyor hatta daha fazlasını istiyor.

DAHA VERİMLİ VE ENGELSİZ

Fikir kulübü vasıtası ile öğretmenlerimizin bireysel olarak yaptığı, eğitim için yenilikçi fikirleri tüm eğitim ailemizin istifadesine sunmak ve yaygınlaştırmak istiyoruz. Gönüllü öğretmenlerimiz ile öğretmen tiyatro grubu ve öğretmen Türk Sanat Müziği korosu gibi ortak sosyal faaliyetler yürütmek, ayrıca öğretmenlerimizle eğitim konusunda daha hızlı verimli ve engelsiz bir araya gelip eğitime dair fikirleri değerlendirebilmek gibi çalışmalarımızla öğretmenlerimiz ile bir arada olacağız.

HEDEF YÜZDE YÜZ

Neslin değişmesi ile birlikte anlayışta çok dinamik hale geldi. 10 sene önce öğrencilerimize verdiğimiz eğitimle şu an verdiğimiz eğitim çok farklı. Bütün öğrencilerimizin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi vasıtası ile bilgisayarları var. Akıllı tahtalarımız mevcut. Artık sosyal medya kullanır gibi bilgi aktarımı söz konusu. EBA şu anda yüzde 85 kullanılıyor. EBA için de hedefimiz Çayırova’da yüzde yüzü yakalamak. Bakanlığın yürüttüğü projelerde Çayırova olarak en yüksek seviyeye çıkmak istiyoruz.” dedi.

HABER: KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Çayırova’da, Fikir, Atölyesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı