Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 15:14
 
Çayırova'da gaziler unutulmadı!
19 Eylül Gaziler günü için düzenlenen törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kıbrıs Gazisi Cemil Göksu, “Dün olduğu gibi bugün de, aynı inançla, bu aziz vatanın birliği için kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye her zaman hazırız.” dedi.
Çayırova Haberi
Çayırova'da gaziler unutulmadı!

Çayırova’da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Çelenk Sunma Töreni gerçekleşti. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Gazilik unvanı ve Mareşallik Rütbesi verilişinin yıldönümü olan Gaziler Günü nedeniyle düzenlenen çelenk sunma törenine AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan, CHP Çayırova İlçe Başkanı Çetin Hartamacı, İYİ Parti Çayırova İlçe Başkanı Mehmet Şeref Uzunal, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, Çayırova İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürbüz, gaziler, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Atatürk Anıtı’na kaymakamlık ve belediye çelengi sunuldu.

COŞKU İLE KUTLUYORUZ

Yapılan çelenk sunumlarının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kıbrıs Gazisi Cemil Göksu yaptı. Gazi Göksu konuşmasında, “Sakarya Meydan Muharebesinin kazanılmasından sonra, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından 19 Eylül 1921 günü 153 sayılı kanun ile Mareşallik rütbesi ve gazilik unvanının verilmesinin yıl dönümünü büyük bir coşku ile kutluyoruz. Gaziler Günü, canlarını bu aziz ulusa adayan tüm gazilere kutlu olsun.

CANIMIZI FEDA ETMEYE HAZIRIZ

Bizi bu mutlu günle onurlandıran herkese şükranlarımızı sunarız. Dün olduğu gibi bugün de, aynı inançla, bu aziz vatanın birliği ve bölünmezliğine ve ulusal değerlerine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız. Bugün de bizlerle beraber olarak mutluluğumuzu paylaşan sizlere tüm gaziler adına teşekkür ederim. Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bu vatan için toprağa düşen tüm şehit gazilerimizin manevi huzurlarında saygı ile eğilir, kahraman gazilerimize sevgi ve şükranlarımızı sunarım.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova'da, gaziler, unutulmadı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı