Haber Detayı
31 Ekim 2018 - Çarşamba 16:48
 
Çayırova'da Gençler Sanatla Gelişiyor
Çayırova Belediye başkanı Şevki Demirci, Çayırova Akse Semt Konağı’nda gençlerin çeşitli enstrüman dersleri verildiğini belirterek, “Çayırova'da gençler sanatla gelişiyor.” dedi.
Çayırova Haberi
Çayırova'da Gençler Sanatla Gelişiyor

Çayırova Belediyesi’nin sosyal projelerinden olan Akse Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve hizmete sunulan Semt Konağı sanatsever çocukların ilgi odağı oldu. Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci Akse Semt Konağı ile ilgili bilgi vererek, “Akse Semt Konağı’nda da Anne Çocuk Kulübü, Bilgievi, Gençlik Merkezi, Muhtarlık, kütüphane, etüt ve ders sınıfları, kurs alanları ve spor merkezi bulunuyor. Modern spor salonu, renkli ve tam donanımlı müzik odasıyla gençlere spor ve sanatı bir arada yaşatan semt konağı; 4 katlı 2400 metrekare kapalı alanıyla Kocaeli’nin en büyüğü olma özelliğini taşıyor.” diye konuştu.

ÜNİVERSİTEYE UZANAN EĞİTİM AĞI

Semt Konaklarının en önemli özelliğinin okul öncesinden üniversiteye kadar uzanan eğitim ağı olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Şevki Demirci, “Semt Konakları projesinde yola çıkarken ilk amacımız eğitim tabanlı bir sistem oluşturmaktı. Bunu başardığımız için çok mutluyuz. Semt Konaklarımız bir eğitim yuvası olmakla beraber sağlığı, sporu, sosyal ve kültürel yatırımları da içerisinde barındırıyor. Okul öncesi eğitim veren Anne Çocuk Kulüplerimiz Semt Konaklarımızda, orta ve lise düzeyinde eğitimlerimiz yine Semt Konaklarımızdaki Bilgievlerimizde verilmekte. Bunun yanı sıra Üniversiteli öğrencilerimizin en önemli durağı olan Gençlik Merkezlerimizde aynı çatı altında eğitimlerini veriyor. Sağlık, spor, sosyal ve kültürel hizmetlerimizi de yine aynı çatı altında öğrencilerimize sunuyoruz.” diyerek semt konaklarının öğrencilerin vazgeçilmezi olduğunu belirtti. 

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova'da, Gençler, Sanatla, Gelişiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı