Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 22:29
 
Çayırova'da Günay Büyükşehir'de Civelek başvuruyor
AK Parti’de 12 Kasım’a kadar sürecek belediye başkanlığı ve meclis üyeliği aday adayı başvurusunun ikinci günü de sakin geçti. Aday adaylarının birbirlerini kolladığı, başvuru için hafta sonunu bekledikleri tahmin ediliyor.
Çayırova Haberi
Çayırova'da Günay Büyükşehir'de Civelek başvuruyor

BÜYÜKŞEHİR’DE CİVELEK SÜRPRİZİ

Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için adı geçen AK Parti eski MKYK üyesi, eski Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, aday adaylığı için “Başvuru yapacak mısınız?” sorusuna, “Süreci izliyorum” diye cevap verdi.

İzmit Belediye Başkan aday adaylığı için adı geçen AK Parti’nin eski il başkanlarından Mahmut Civelek, başvurunun son günü olan 12 Kasım Pazartesi günü İzmit İlçe binasına başvurusunu yapacak. Civelek, Büyükşehir veya İzmit Belediye Başkan aday adaylığı için başvuracağını açıkladı.

İzmit eski ilçe başkanlarından il yöneticisi Ali Korkmaz, yöneticilik görevinden istifa edecek. Korkmaz, İzmit Belediye Başkan aday adaylığı için 10 Kasım Cumartesi günü saat 16.30’da başvuru yapacağını söyledi.

AKMAN DA HAZIRLANIYOR

Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Akman, İzmit Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu 9 Kasım Cuma günü 14.00’de yapacak. Milli Görüş Partilerinde ilçe başkanlığı, il yöneticiliği yapan Seka emeklisi Sinan Üner de 9 Kasım Cuma günü 14.30’da İzmit Belediye Başkan aday adaylığı için başvuru yapacağını duyurdu.

İzmit Belediye Başkan aday adaylığı için adı geçenlerden Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili ve İmar Komisyonu Başkanı Zekeriya Özak’tan henüz bir açıklama gelmezken, Eski Saraybahçe Belediye Başkanı Halil Yenice de İzmit Belediye Başkan aday adaylığı için henüz karar vermediğini söyledi. İzmit Belediye Başkan aday adaylığı için adı geçen AK Parti’nin eski il başkanlarından Şemsettin Ceyhan da aday adaylığı için “Süreci izliyorum” demekle yetindi.

Müsiad yöneticilerinden Hicran Bozkurt, 12 Kasım Pazartesi günü İzmit Belediye Başkan aday adaylığı başvurusu yapacağını açıkladı. İzmit Belediye Başkan aday adaylığı için ismi geçen Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Fazile Özkurt da süreci izlediğini ifade etti. Eski İl Genel Meclisi üyelerinden AK Parti’nin Çayırova kurucu belde başkanlığını yapan müteahhitlik yapan Servet Günay, Çayırova Belediye Başkan aday adaylığı için bu hafta içinde başvurusunu yapacağını söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova'da, Günay, Büyükşehir'de, Civelek, başvuruyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı