Haber Detayı
13 Eylül 2018 - Perşembe 14:51
 
Çayırova'da GÜNGÖREN Heyecanı
Memur-Sen İl Temsilciliği’nin 8 bin üyesi ve 162 delegesiyle kentin en büyük sendikaları arasında yer alan Eğitim-Bir-Sen’in kongre heyecanı her geçen gün büyüyor. Kongrenin Çayırova ayağında adaylığını açıklayan Özer Güngören okul müdürleri ve öğretmenlerle bir araya geldi.
Çayırova Haberi
Çayırova'da GÜNGÖREN Heyecanı

Çayırova Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya Memur-Sen İl Temsilciliği kollarından Eğitim-Bir-Sen 1 No’lu Şube Başkanı ve yeni dönem adayı Şahin Yaşlık’ta katıldı. Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Yaşlık, “Değişimler aynı zamanda gelişimlerinde nedenleri arasındadır. Bu nedenle Çayırova’da ben yeni dönem Çayırova Eğitim-Bir-Sen Başkanlığı için Özer Güngören ve ekibini destekliyorum. Kesinlikle de bu yarıştan onların başarılı olarak çıkacağına inancım tamdır.

KIRMADAN KÜSMEDEN BİR SÜREÇ YAŞANMALI

Ancak bu kırmadan, dökmeden, küsmeden bir süreç yaşanması öncelikli temennimdir. 24 Kasım’dan sonra değişim ve gelişimin startı başlayacaktır.” dedi. Çayırova’da seçimler 11 Ekim 2018 tarihinde Yenimahalle İlkokulu’nda yapılacak oy kullanma işlemi ile başlayacak. Bu seçimlerde delegelerini belirleyecek olan Çayırova Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 1Nolu Şube genel kurulunda oy kullanacak Düzenlenen toplantıya katılan okul müdürleri ve öğretmenlerden oluşan davetlilere yönelik bir konuşmada Çayırova Eğitim-Bir-Sen Şube Başkan Adayı Özer Güngören yaptı. Güngören konuşmasında, “Kurucu genel başkanımız merhum  Mehmet Akif İnan’ın dediği gibi ‘hakkın ve haklının yanında durmayı’ ilke edinen sendikamız kurulduğu günden beri üye sayımız kaç olursa olsun; kuruluş felsefesine sadık kalmış, özlük ve özgürlük mücadelesi ile yerine getirmede rüştünü ispat etmiş büyük bir teşkilattır.  Ülkemizin zor günlerinde de milletimizin yanında yer alarak şer odaklarına karşı da onurlu mücadelenin adresi olmuştur.  Milletin iradesini hakim kılmak amaçlı tüm süreçlere destek vermiş ve bu ülke bizim gerçeğini bir an bile unutmamıştır.

YENİ BİR HEYECAN GEREKİYOR

Ülkemizin geleceğini, milletimizin hedeflerini, çalışanlarımızın sorunlarını, eğitimcilerin taleplerini, ilimizin problemlerini ve ilçemizin meselelerini kendine dert edinen Eğitim Bir Sen  ailesi aramızda bulunan il başkanımız Şahin Yaşlık beyin ifadesi ile artık ufuk ötesindedir sevdamız parolası ile hedeflerini büyütmüştür. Bulunduğumuz yerde, ilimizin gelişen değeri Çayırovamız da  kuruluş ilkelerimizden hareketle yeni bir başlangıca, yeni yüzlere, yeni bir anlayışa, üyeleri ile beraber yürüyen bir ekip ruhuna ve üyelerinin her platformda yanında olduğu yeni bir sürece, her bir üyemizin değerine değer katacak yeni bir ilçe yönetimine ve akabinde yeni bir heyecana ihtiyaç duyduğu artık göz artı edilmeyecek bir gerçeklik ve ertelenemeyecek bir gerekliliktir.

YÖNETİM BOŞLUĞU VAR

İlçemizde ekim ayında yapılacak demokratik şölende bizde hizmete varız ve sevdamızı ufuk ötesine taşıma niyetindeyiz diyerek İlçe başkan adayımız Özer Güngören bey ve arkadaşları yönetime talip olmuşlardır. Başta Başkanımız Şahin Yaşlık bey ve üyelerimizin desteği ile yeni bir aşk ve şevkle bulunduğumuz yerden daha ileri gitmek için tüm gayretlerini göstereceklerinden şüphemiz yoktur. Çayırovamızda bir yönetim boşluğu olduğu, üyelerimizin kurumlarında yalnız bırakıldığı, ortak aklın devre dışı bırakıldığı, beraber yürüme şiarımızın unutulduğu, mesleki gelişim ve sosyal etkinliklerin olmadığı, var olan yönetimin üyelerimiz tarafından tanınmadığı, kucaklayıcı bir dil ve bilinçli bir beraberliğin olmadığı aşikardır. Eski Türkiye alışkınlıklarımızın güzide sendikamıza sirayet ettiği, istişare kurumunun ortadan kaldırılıp bir sivil toplum hareketinin bürokratik ağalığa dönüştürüldüğüne de ne yazık şahit olmaktayız.

DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUM

Yeni oluşum aynı çatıda bir ailenin fertleri olmasına rağmen yok sayılıp, ötekileştirildiği yönetim kurulu üyelerini mesnetsiz iftiralar ile manipule edilmeye çalışıldığı bir süreç yaşamaktayız. Bir sivil toplum hareketi olarak sendikacılığın bu olmadığı, yeniden hakkın ve haklının yanında hep beraber tüm birlikteliklerimiz ve farklılıklarımıza ile bir araya gelmemiz gerektiği elzemdir diyerek bunu başarmanın gayesi ve gayretinde olma niyetindeyiz. Hayalimiz sevdamızı ufuk ötesine taşımaktır, hedefimiz tüm üyelerimizin desteği ile onurlu yürüyüşümüze yeni bir merhale getirmektir, amacımız bürokratik ve ağalık sendikacılığın yerini ilçemizde demokratik sendikacılığa dönüştürmektir, niyetimiz üyelerimizi öğretmenler odasında yalnız bırakmamaktır. Bu çerçevede 11 Ekim 2018 tarihinde yapılacak Çayırova Eğitim Bir Sen temsilcilik seçimlerinde değerli üyelerimizin bizleri desteklemelerini bekliyoruz. Bize vereceğiniz ve verdiğiniz desteği yine sizler için kullanmak gerektiği inancını taşıyarak yeni bir yola başlamak istiyor ve siz değerli üyelerimizden destek bekliyoruz.” Dedi. Toplantının sonunda Güngören katılımından ve desteklerinden dolayı Yaşlık’a bir hediye sunumunda bulundu.

 

Aday Yönetim Kurulu

 

Özer GÜNGÖREN (Başkan)

Rıza BAŞKÖK

Aşkın KILIÇ

Ahmet EKİNCİ

Ali Ekber YILDIRIM 

Ekrem İBİŞ

Emrullah YILDIZ 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova'da, GÜNGÖREN, Heyecanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı