Haber Detayı
13 Temmuz 2020 - Pazartesi 09:59
 
“Çayırova’da koronavirüs hızla yayılıyor”
Çayırova Haberi
“Çayırova’da koronavirüs hızla yayılıyor”

CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Çayırova Belediye Meclis Üyesi Halis Koç, “Özellikle Çağdaşkent’te pozitif vaka; Namet sayesinde ürkütücü boyutlarda hızla yayılıyor” dedi.

Namet’in Çayırova’da bulunan fabrikası hakkında CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Çayırova Belediye Meclis Üyesi Halis Koç açıklamalarda bulundu. Çalışanlar arasında korona virüsün hızla tırmandığını, çalışanların birçoğunun da Çayırova’da ikamet ettiğini belirten Koç, Namet’in halk sağlığını tehdit ettiğini söyledi. Halis Koç yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “800 çalışanı ile birlikte Çayırova halkımızın da sağlığını ürkütücü boyutlarda tehdit eden Namet'in kapısına kilit vuracak bir kurum, kuruluş yok mudur?

HER ÇALIŞAN POZİTİF

Arkasındaki gücün kudretine bakar mısınız? Koskoca büyükşehirleri, köyleri, mahalleleri, ilçeleri karantina altına alan güç, Namet'e ‘Dur’ diyemiyor. Açılışını Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı Namet'te; özellikle çalışanlarının birçoğu, yanı başındaki 2 bin konutlu Çağdaşkent’te ikamet ediyorlar. Namet çalışanlarında Covid-19 pozitif vaka o kadar yaygın hale gelmiş ki, Çağdaşkent bloklarında oturan her Namet çalışanında pozitif vaka görülmüştür.

KOMŞUMDA KORONA ÇIKTI

Her gün bir blok ihbar üzerine belediye yetkililerince dezenfekte ediliyor. Dün dezenfekte sırası oturduğum bloktaydı. Korktuğumuz başımıza geldi. Namet çalışanı komşumuzda pozitif vaka tanısıyla hastaneye kaldırıldı. Özellikle Çağdaşkent’te pozitif vaka; Namet sayesinde ürkütücü boyutlarda hızla yayılıyor. Zaten logosunda da ‘Geleceğiniz Namet’de diye yazılmıştır. Çok doğru, şayet kapısına kilit vurulmaz ise geleceğimiz Namet'tedir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Çayırova’da, koronavirüs, hızla, yayılıyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı