Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 17:10
 
Çayırova'da önce eğitim
Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen 4006 Tübitak Bilim Fuarları Destekleme Programları Kapsamında İstiklal Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı bilim fuarının açılış programına katıldı.
 
 
 
Çayırova Haberi


4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında İstiklal Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Proje Sergilerinin açılışı yapıldı.

Açılışa Çayırova  Kaymakamı Hasan Gözen, Çayırova Ak parti İlçe Başkanı Aliosman Gür, Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Fikriye Çelik, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, Çayırova Ak parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Kutbay Dönmez'de katıldı.Kaymakam Gözen, fuar açılışında yaptığı konuşmada, “Bizler geçmişte astronomiden matematiğe, tıptan coğrafyaya birçok bilim dalında çok önemli başarılara imza atmış bir medeniyetin mirasçılarıyız. Çayırova'da yine eğitimde çok başarılı bir ilçemiz. Bilimsel çalışmalarda yeni ufuklar açacak bu tür bilim fuarlarının ilçemizde de düzenlemiş olması öğrencilerimiz ve okullarımız açısından çok faydalı ve gelecek adına ümit verici olarak görüyoruz; Projelerin hazırlanışında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederim” dedi. Kaymakam Gözen ve diğer katılımcılar tarafından serginin açılışı yapıldıktan sonra  projeler gezilerek, öğrenciler tarafından uygulamalı olarak projelerin tanıtımı yapıldı.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Çayırova'da, önce, eğitim,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı