Haber Detayı
07 Şubat 2018 - Çarşamba 12:56
 
Çayırova’da Seferberlik Başladı
Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, “Cumhurbaşkanımızın başlattığı, Kocaeli Valimizin ve Çayırova Kaymakamımızın hassasiyetle takip ettiği okuma-yazma seferberliği üzerine Çayırova’da okur-yazar olmayan kimse kalmasın diye okuma-yazma kursları açacağız.” dedi.
 
 
 
Çayırova Haberi


Gazetemize özel açıklamalarda bulunan, Türkiye’de genel olarak eğitim ile alakalı bir yükseliş olduğunu bu yükselişten Çayırova’nın da payını aldığını belirten Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, “İkili eğitimin (sabahçı-öğlenci) 2019’a kadar bitirilmesi ile ilgili bakanlığımız öngördüğü bir durum var. Bizim de bu duruma istinaden merkezimize aldığımız birkaç uygulamamız var. Bunlardan birincisi ikili eğitim, diğer durum ise Cumhurbaşkanımızın belirttiği okuma yazma seferberliği. Çayırova’da okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın kalmaması için okuma-yazma kursları açacağız. Okuma-yazma oranına istinaden Cuma günü saat 10.00’da Çayırova Ortaokulu’nda Z Kütüphane’nin açılışını yapacağız.

DEĞERLER EĞİTİMİ ÖN PLANDA

Bir başka hedefimiz ise okul öncesi eğitimde katılım oranını yüzde 100’e çıkarabilmek. Kocaeli Valimiz Hüseyin Aksoy beyefendi ile Çayırova Kaymakamımız Hasan Gözen Beyefendi’nin de özellikle takip ettiği okul öncesi eğitimine büyük önem veriyoruz. Çayırova’da eğitim ve öğretimi birlikte götürmeye çalışıyoruz. Öğrencilerimize sadece öğretim ya da eğitim vermiyoruz. Sınavlarda yüksek puan almalarının yanında çocukların terbiyesinin de yüksek seviyede olması için gayret ediyoruz. Bunun için de daha çok değerler eğitimini ön plana alacak şekilde programlar hazırlamaya gayret ediyoruz.

ÖĞRETMENLERİMİZ BİZİ DESTEKLİYOR

Esas olarak biz yerelde çok uzun vadeli, sonucunun ölçümü gerçekleşemeyecek çalışmalardan ziyade daha kısa vadeli ve sonuçlarını daha erken alabileceğimiz projelere odaklanıyoruz. Mesela bilişim sınıflarını oluşturarak çocuklarımıza kodlama dersleri veriyoruz. Ya da öğretmen arkadaşlarımıza seminerler veriyoruz. Çayırova’da öğretmenlerimiz çok genç. Çayırovalı öğretmenlerimiz talep ediyor. Bu da bize avantaj sağlıyor. Çayırova’da eğitimle ilgili yeni bir çalışmaya başladığımızda öğretmenlerimiz bizi destekliyor hatta daha fazlasını istiyor.

SIRADAKİ PROJE ‘BESLENME DOSTU’

Neslin değişmesi ile birlikte anlayışta çok dinamik hale geldi. 10 sene önce öğrencilerimize verdiğimiz eğitimle şu an verdiğimiz eğitim çok farklı. Bütün öğrencilerimizin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi vasıtası ile bilgisayarları var. Akıllı tahtalarımız mevcut. Artık sosyal medya kullanır gibi bilgi aktarımı söz konusu. EBA şu anda yüzde 70 kullanılıyor. EBA için de hedefimiz Çayırova’da yüzde yüzü yakalamak. Bakanlığın yürüttüğü projelerde Çayırova olarak en yüksek seviyeye çıkmak istiyoruz. Bunlardan biri de beyaz bayraktı. Çayırova’da her okulumuza beyaz bayrak kazandırarak beyaz bayrak projesini tamamladık ve törenini yapacağız. Şimdi ki hedefimi ise okullarda ‘Beslenme Dostu’ projesini tamamlayabilmek. ‘Beslenme Dostu’ projesi ile öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde beslenebilecekler. Özel okulları da bu konuda teşvik ediyoruz.

ÇAYIROVA’DA BİR ÜNİVERSİTE OLMALI

Okullarımızda ilave dersler veriyoruz. Öğrencilerimiz başvuru yaptığında geri döndüğü bir kurs yok. Çayırova’da kurs ve okulların hazırlanması yarıyıl tatili sürecinde tüm hızıyla devam etti. Yetişkinlere de yönelik eğitim hizmetlerimiz için yarıyılda altyapılarını tamamladık. Keşke Çayırova’da bir üniversiteniz olsa da ortak çalışabilsek. Ama Gebze Teknik Üniversitesi projelerimize destek vererek bizleri yalnız bırakmıyor. Desteklerinin devamını bekliyoruz.” dedi. Tunç, 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin tüm öğrenci veli ve öğretim üyelerine başarı getirmesini diledi. 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Çayırova’da, Seferberlik, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı