Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 15:13
 
Çayırova’dan çıktı, Dünyayı geziyor!
Çayırova İmam Hatip Ortaokulu olarak Kasım ayında başlayan bir e Twinning projesi olan ´´Çevre İçinse Eğer Atıkları Toplamaya Değer´´ isimli projemizin ortak ürünü olarak atık kağıtlardan yapılan Dolphin (Yunus Balığı) okulu ziyaret etti.
Çayırova Haberi
Çayırova’dan çıktı, Dünyayı geziyor!

Çayırova İmam Hatip Ortaokulu olarak Kasım ayında başlayan bir e Twinning projesi olan ´´Çevre İçinse Eğer Atıkları Toplamaya Değer´´ isimli projemizin ortak ürünü olarak atık kağıtlardan yapılan Dolphin (Yunus Balığı) okulu ziyaret etti. Yunus balığı, Kırıkkale,Konya,Kayseri,Adana,Mersin,Hatay,Samsun,Muğla,İstanbul ve Kocaeli 10 il, Romanya,İspanya ve Ürdün olmak üzere 3 ülke olmak üzere bütün proje ortaklarını gezecek.

PROJENİN AMACI

Bu projede okulumuzda öğrencilerin getirdiği atık kağıt,atık  yağ,atık plastik şişe ve atık pilleri topluyor. Projenin amacı öğrencilerde geri dönüşüm bilinci oluşturabilmek. Her atığın çöp olmadığını, bunların geri dönüşümle tekrar ülke ekonomisine kazandırılabilir olduğunu öğrencilerimize aktarıyoruz. Topladığımız atık yağlardan sabun yapımı etkinliği düzenleyeceğiz. Topladığımız atık kağıt,plastik ve pilleri geri dönüşüm merkezine gönderdik. Bu projemiz kapsamında atıkların doğaya verdiği zarara dikkat çekmek için Kırıkkale Mustafa Kemal Ortaokulu’nun atık kağıtlardan yaptığı Dolphin’i ( Yunus Balığı) proje ortağı olduğu 10 il ve 3 ülkeyi gezecek şekilde bir gezi rotası oluşturuldu. Bu gezi rotası kapsamında yunus balığı mart ayında okulumuzu ziyaret etti. Öğrencilerimizin ilgisini oldukça çeken yunus balığı İstanbul İBB Barbaros Hayrettin Paşa Ortaokulu’na gönderildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova’dan, çıktı,, Dünyayı, geziyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı