Haber Detayı
20 Temmuz 2017 - Perşembe 11:17
 
Çayırova derdimiz ve heyecanımızdır
Saadet Partisi Çayırova İlçe eşkilatı bölge basını ile Kuştepe Mesire Alanı Tesislerinde bir araya geldi.Toplantıda FETÖ ile mücadelede gelinen nokta, yerel siyaset, belediye meclis oturum gündemleri ve partinin geçmişteki 6 aylık çalışmaları ile önümüzdeki 6 aylık planlamaları masaya yatırıldı.
Çayırova Haberi
Çayırova derdimiz ve heyecanımızdır

Düzenlenen basın toplantısına Kocaeli Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tatlı, Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  ile Belediye Meclis Üyeleri Zeki Özçelik ve Ali Uçar’da katıldılar.Toplantının aılış konuşmasını yapan Belediye Meclis Üyesi Zeki Özçelik, İl Başkanı Nurettin Çelik ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Tatlı’ya teşekkür etti. Saaadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu, “15 Temmuz gibi, Ramazan Ayı gibi nedenlerle düzenli olarak düzenlediğimiz basın toplantılarına ara vermek zorunda kaldık. Ancak bundan sonra rutin toplantılarımızı sürdüreceğiz. Çayırova Saadet Partisi Teşkilatı olarak tüm uzuvlarımızı harekete geçirmek en önemli hedefimiz. İlçenin en ücra noktalarında olmak ve varlığımızı htrmek amacımızdır. Kadın kollarımız gençlik kollarımız bu hedefte en önemli unsurlarımız olacak. Tüm kollarımız yönetimlerini tam olarak kurdular ve şu anda mahallelerde yine bu kolların yönetimlerini kurma çalışmalarımız sürüyor. Geçtiğimiz 6 ay ve önümüzdeki 6 için planlama çalışmalarımız devam etmektedir. Dernek , vakıf ve diğer ziyaretlerimizi tamamladık. Ramazan Ayı içindeki iftar programlarımız ilçe teşkilatı olarak tamamlanmış durumdadır.” Dedi.Aksu sözlerini şöyle tamamladı.“İl bşkkanımızda bir değişiklik oldu. Yaşça benden büyük ama enerjisi fazla bir başkana sahibiz. Onun enerjisini örnek alarak çalışmalarımıza ivme katacağız.

KAMU YARARI OLAN KONULARA DESTEK VEDİK

Aksu’nun ardından Mahalli İdareler Birim Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Ali Uçar söz aldı. Uçar, “ En son iki ay önce düzenlediğimiz basın toplantısında Belediye Meclis Komisyonlarında bizleri bu komisyonlara almayacaklarını belitmiştim. Geçen süreçte görüldü ki Belediye Başkanı müfettiş raporlarını gerekçe göstererek bizleri bu komisyona sokmadı. Biz de soruyoruz. Neyi gizliyorusunuz?  Kaymakamlık yeri ile ilgili alanda bir takas gündeme geldi. Bu yerler ile ilgili bir kamu zararı olduğunu defalarca belirttik. Fakat mevcut iktidar partisi belediye başkanı bu sözlerimizi kulak ardı etti. Bu yerler gerçekten çok kıymetli yerler.  Biz farklı bir yer gösterdik. Takasta bu alanları verin dedik. Yerimiz yok dediler. Sonra aynı yerleri 1500 TL’ye sattılar. En az 3500 TL değeri olan yerlerdi.  Biz yapılan hizmetleri ve kamu yararına olan tüm işlerde Şevki Beye destek verdik. Ama kamu yararı olmayan konulara ret verdik.

MUHALİF ZİHNİYETLE ÇALIŞMIYORUZ

“Emek Mahallesinde Kentsel Dönüşüm çerçevesinde önceki dönemden daireler yapılmıştı. İki kalemde 39 Milyon TL’lik bir gelir sağladı. Peki Şevki Beyin Çayırova’ya yaptığı işlerin değeri ne kadar? Biz Şevki Demirci’nin şirketini sorgulamıyoruz. Halktan aldığımız yetki ile Çayırova Belediyesi hakkında eleştiriler yapıyoruz. Meclise gelmesi gereken konular enjümenden geçiriliyor.Belediye Başkanı 2-3 meclistir şeref, hasiyet, onur sözleri vererek Emek ve İnönü Mahallesi’nde kangrene dönüşen sorunu çözeceğini söyleyip durdu. Son olarak mecliste konuyu bakanlığa sevk etti. Bir muhalif partisi zihniyeti ile değil ilçenin menfaatine olan konularda destek zararına olan konularda eleştiri yaptık. “dedi.

MECLİS ÖNCESİ MADDELERDEN BİLGİLENDİRİLMİYORUZ

Uçar’ın ardından toplantıda sözzü diğer meclis üyesi Zeki Özçelik aldı. Özçelik, “Meclise gelen konularla ilgili bize ön çalışma yapmamız, fikir üretmemiz için bilgilendirme yapılmıyor. Belediye Başkanınında kendisin ya hiç birşeyden bilgisi olmuyor yada ali cengiz oyunu yaparak safları oynuyorlar. Başkan bir şey soruyoruz, o Orhan Bey diyor, Orhan Bey müdüre söz veriyor. Lakayıt, karagaşa bir meclis idaresi var. Bu takas edilen yerler 10 yıl sonra Çayırova’nın nefes alacakları yerlerdi. Anadolunun bir çok bölgesi kadar nüfus oluşacak. Buraları satmayın diyoruz. Size lazım olacak diyoruz ama sattılar.Biz Saadet partisi olarak iyi yapılanı takdir ediyoruz. Kötü yapılana hem eleştiri yapıp hem de iyi yönde yönlendirici fikirler üretmeye çalışıyoruz.”dedi.

ÇAYIROVA İLE İLGİLİ SORUMLULUĞUMUZ VAR

Kocaeli Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik’te toplantıda bir konuşma gerçekleştirdi. Çelik, “Ülkenin gündemi sıcak, mevsim sıcak ve yerel gündem de sıcak. Bugün atacağımız adımlar yarın çocuklarımızın geleceği olacak. Mecliste yüzde 10’uz. Komisyonların dışındayız. Ama Çayırova’nın geleceği ile ilgili sorumluluğumuz ve bahtiyarlığımızı söylemek isterim. Bu bölgeye yabancı biri değilim. Bu bölge merkezden biraz farklı görünüyor. Siyasetende farklı görünüyor. Biz bu bölgeden çıkan bir il başkanı olarak hem orayı hem burayı iyi görüyor ve köprü görevi yaparak eksikliklerin giderilmesini sağlıyoruz. Bugün planlamalar salıklı yapılmazsa geşlecekte de Gebze gibi karmakarışık bir bölgeye dönüşecek. Yerler gelişi güzel satılıyor. Gelişi güzel takas ediliyor. Kent Meydanı yok, planlamalar emin ellerde yürümüyor. Yarın Çayıova’da yaşayanlar büyük sıkıntı çekeceği bugünden belli.”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova, derdimiz, ve, heyecanımızdır,
Yorumlar
Haber Yazılımı