Haber Detayı
10 Eylül 2018 - Pazartesi 16:54
 
Çayırova Kent Meydanına Kavuşuyor
Çayırova’nın 4K ile formüle ettiği vizyon projeleri hamlesinde son adım olan Kent Meydanı için hazırlıklar tamamlandı. Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, “Kent Meydanı projemize başlıyoruz. Yeni yaptığımız okullara taşınan mevcut okulların yıkımı ile çalışmalara başladık.” dedi.
Çayırova Haberi
Çayırova Kent Meydanına Kavuşuyor

Çayırova Belediyesi’nin en önemli yatırımlarından biri olan Kent Meydanı için hazırlıklar tamamlandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hayata geçecek projeye ilk kazma vuruldu. Yaklaşık 30 dönüm alanda yapılan etüt çalışmaları sonrasında şekillenen projede 35 gayrimenkulde kamulaştırma çalışmaları yapılmıştı. Kent Meydanı 4 Mahallenin birleştiği merkezi noktada hem meydan hem de park sorununu çözecek.

30 DÖNÜMLÜK DEV MEYDAN

İçerisinde modern ve büyük bir caminin yer alacağı meydan projesinde, 1000 araçlık kapalı otopark, açık ve kapalı alışveriş alanları, etkinlik alanları, dinlenme ve hobi alanları, sosyal, kültürel, sanat ve spor merkezleri bulunacak. Ayrıca 4 mahallenin kesişimi noktasında yer alacak meydan projesi ilçenin adeta kalbi işlevi görerek şehre nefes aldıracak.

KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova, Kent, Meydanına, Kavuşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı