Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 12:37
 
Çayırova kitap fuarı açıldı!
4-13 Ekim tarihleri arasında Çayırova Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan Kitap Fuarı’nın açılışı yapıldı.
Çayırova Haberi
Çayırova kitap fuarı açıldı!

İlçede ve bölgede ilk defa düzenlenecek olan Çayırova Kitap Fuarı’nın açılışı bugün gerçekleştirildi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen açılışa; Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Çayırova İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürbüz, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan, MHP Çayırova İlçe Başkanı Yunus Emre Düzdaban, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

FUARI GELENEKSELLEŞTİRECEĞİZ

60 yayınevi, 40 yazar ve 200 bin kitabın Çayırovalılarla buluşacağı fuar 4-13 Ekim tarihleri arasında bölgemize hizmet verecek. Kitap fuarının açılış töreninde ilk olarak Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi konuştu. Çiftçi, “Çayırova’da ve bölgemizde ilk defa gerçekleştirecek kitap fuarına teşriflerinizden ötürü teşekkür ediyorum. Çayırova’da yaşayan vatandaşlarımız bize bu güzel şehrin yönetimini emanet etti. Bu emanet aynı zamanda geleceğimizi inşa etmenin görevini de veriyor. Hem çocuklarımıza hem de eğitime yatırım yapmak adına ilk adımı önemsiyoruz. Bizim medeniyetimiz kitaba çok önem verir. Bu kitap fuarı bir başlangıç olur ve ilerleyen yıllarda gelenekselleştirmek istediğimiz fuar için önümüzü göreceğiz ve nasıl adımlar atmamız gerektiğini tespit edeceğiz.

 

 

60 BİN KATILIMCI

Fuarın tanıtımına başlamadan önce anaokulundan 7. Sınıf öğrencilerimze kadar kumbara dağıttık. Bu kumbarada biriken paralarda yavrularımızın alacağı en güzel şeyin bilgi olduğunu aşılamaya çalıştık. Yavrularımız o paralarla en iyi dost olan kitapları alacaklar. Ziyaretçilerimiz kitap fuarına koyacağımız kitap kumbarasına bağışta bulunabilecekler. 10 gün boyunca sabah 9’dan akşam 8’e kadar ziyaretçilerimiz fuarla buluşturacağız ve belediyemizin otobüsleri sizlere hizmet edecek. Kitap fuarımıza 60 bin katılımcı bekliyoruz” dedi.

BÜYÜK İŞLER BAŞARACAĞIZ

Başkan Çiftçi’nin ardından Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, “Mensubu bulunduğumuz İslam dinini ilk ayeti ‘Oku’dur. Hz. Peygamberimizin mucizesi de Kuran-ı Kerim’di. Kitabın önemini daha fazla anlatmaya gerek yok. Her hafta bir kitap okuyun. Kitap okuma alışkanlığı sayesinde çok büyük işler başaracağız” diye konuştu

 

 

SÜREKLİ OKUMALIYIZ

Rektör Aslan’ın ardından son olarak Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen bir konuşma yaptı. Kaymakam Gözen, “Çayırova gelişen değişen dönüşen bir süreç içerisinde, Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ne de yakışan böyle güzel bir kitap fuarına ev sahipliği yapmasıdır. Bizler millet olarak sürekli okumak mecburiyetindeyiz. Dünyanın neresine el atarsak atalım orada ecdadımızın değerleri vardır. Kitaptan uzaklaşan, gittikçe dijitalleşen bir ortamda sadece ekrana hapsolmuş bir nesille karşı karşıyayız. Kitapların çok okunmadığı bir kütüphane tesis etmeden sonra gelişemeyiz. Bu faaliyette emeği geçen başta belediye başkanımız olmak üzere tüm kişilere teşekkürlerimizi sunuyorum. Buraya katılan yazarlarımızın çocuklarımızın gönlünde yeni bir ufuk açacağına inanıyorum” açıklamasında bulundu. Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri kurdele keserek kitap stantlarını ziyaret etti.

 

HABER: KÜBRA AKABALI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova, kitap, fuarı, açıldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı