Haber Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 15:05
 
Çayırova KOMEK göz kamaştırdı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları(KOMEK)'nda eğitim alan kursiyerlerin bir yıllık emeklerinden oluşan ilçe sergileri kaldığı yerden devam ediyor. Sergiler, Çayırova KO-MEK İlçe Sergisi ile sürdü.
Çayırova Haberi
Çayırova KOMEK göz kamaştırdı

Çayırova Naim Süleymanoğlu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen sergiye Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Çayırova AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Karahan, Çayırova MHP İlçe Başkanı Yunus Emre Düzdaban ve Yönetim Kurulun Üyelleri katıldı. Müzik dinletisi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program, kursiyerler adına genç mezunun konuşması ile devam etti. Ardından ise programın baçılış konuşmasını Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi yaptı. Çiftçi davetlilere katılımından dolayı teşekkür ederken kursiyerlere de başarılar diledi. Sonrasında ise kürsüye Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen geldi. Gözen, "Bir toplumun kalkınması ilim ve irfana verilen değerle orantılıdır. İnsanlar doğal ihtiyaçlarını sağladıklarından sonra insanın modernleşmesi ve ruhun zenginleşmesi adına sanat en önemli unsurdur. KOMEK bu anlamda insanların gizli kalmış kabiliyet ve ruhunda ki sanat coşkusunu dışarıya çıkarmakta başarılı bir misyon üstlenmiştir. İnsanların kendilerini sanal dünyaya hapsettiği bu ortamda sosyal hayata geçiş yapamalarında en önemli görevi belediyeler üstlenmiştir. Sosyal belediyecilik anlayışı ile insanların ruhuna, beynine ve bedenine katkı sunaları ayrıca gelir amaçlı katkı sağlama aracı olarak bir çalışma ortaya koymalıdır. KOMEK bu konuda öncüdür. " dedi.
 
ELİNİZE EMEĞİNİZE SAĞLIK
 
KOMEK’in yeni dönemde, özellikle istihdam kurslarının güçlendirilmesine yönelik bir dizi talimat verdiğini belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Bu açılımın biraz da istihdama dönük kurslarla güçlenmesi benim özel üzerinde durmak istediğim konulardan biri. Herhangi bir nedenle, okul hayatının dışında kalmış, eğitimini tamamlayamamış, ya da bir meslek edinememiş gençlerimiz varsa, onları bu kurslar aracılığıyla, meslek sahibi ederek, civardaki iş yerlerinde kaliteli eleman olarak çalışmalarına yardımcı olmak bizim için ayrı bir vesile, ayrı bir hedef olacak. Bizim mesela Arıcılık branşımız var. Bu tür tarım sektörünü destekleyici projeleri de geliştirmek onu yaygınlaştırmak, çiftçimize destek sağlayacak şekilde çalışmaları arttırmakta fayda görüyorum. Arkadaşlarıma da bu çalışmaları Karamürsel üzerinde benzer bölgelerde yaygınlaştırma talimatını veriyorum. İnşallah önümüzdeki süreçte çok da zenginleşerek devam eder. Bu kurslar aracılığıyla, hem şehrin yaşamına katkı sağlamış oluruz hem de kursiyerlerimiz şehrin yaşamına katkı sağlamış olurlar” diye konuştu.  Sanat eğitim kursiyeri olan hanımlara da müjde veren Büyükakın, “Hanımlarımızın, kurslarda öğrenmiş oldukları el sanatlarını ev ekonomilerine katmalarıyla ilgili ayrı bir çalışmayı da yapalım istiyorum. Üretilen el emeği ürünlerin bir şekilde pazarlanması için de bir satış bağının kurulması, insanların hayatlarına küçük de olsa renk katacak aynı zamanda ekonomisine küçük bir katkı sağlamış olacak. Yani bunu biraz daha açmak, ekonomi ile buluşturmak, istihdam ile buluşturmak bizim yeni dönemdeki vizyonumuzdan biri olacak” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından sergilerin açılışı gerçekleşti.
 
HABER:ADNAN AYVAZ
 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova, KOMEK, göz, kamaştırdı,
Yorumlar
/option>
Haber Yazılımı