Haber Detayı
22 Kasım 2018 - Perşembe 09:21
 
“Çayırova’nın Semt Konakları Türkiye’ye Model”
Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, “Çayırova Belediyesi’nin en güzel sosyal projelerinden olan Semt Konakları Türkiye’ye model oldu.” dedi.
Çayırova Haberi
“Çayırova’nın Semt Konakları Türkiye’ye Model”

Çayırova Belediyesi’nin ilçe halkına eğitim, sanat, spor, sağlık, sosyal ve kültürel alanlarda hizmet verdiği Semt Konakları Türkiye’ye model oluyor. Semt Konaklarında; anne çocuk kulübü, bilgievi, gençlik merkezi, muhtarlık, kütüphane, etüt ve ders sınıfları, kurs alanları ve spor merkezleri bulunuyor. Her mahalleye bir semt Konağı projesinde önemli bir yol kat eden Çayırova Belediyesi, modern spor salonu, renkli ve tam donanımlı müzik odasıyla gençlere spor ve sanatı bir arada yaşatıyor.  Semt Konaklarının Çayırova’ya değer kattığını söyleyen Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, “Semt Konakları projesinde yola çıkarken ilk amacımız eğitim tabanlı bir sistem oluşturmaktı. Bunu başardığımız için çok mutluyuz.

EĞİTİM YUVASI

Semt Konaklarımız bir eğitim yuvası olmakla beraber sağlığı, sporu, sosyal ve kültürel yatırımları da içerisinde barındırıyor. Okul öncesi eğitim veren Anne Çocuk Kulüplerimiz Semt Konaklarımızda, orta ve lise düzeyinde eğitimlerimiz yine Semt Konaklarımızdaki Bilgievlerimizde verilmekte. Bunun yanı sıra Üniversiteli öğrencilerimizin en önemli durağı olan Gençlik Merkezlerimizde aynı çatı altında eğitimlerini veriyor. Sağlık, spor, sosyal ve kültürel hizmetlerimizi de yine aynı çatı altında öğrencilerimize sunuyoruz.” diye konuştu.

9 MAHALLEYE 9 SEMT KONAĞI

9 mahalleye 9 semt konağı’ sloganı ile yola çıkan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci semt konaklarının velilere de yönelik olduğunu söyleyerek, “Toplumsal konulara yönelik, eğitim ve sağlık alanında bilgilendirici seminerlerin organize edilebileceği Semt Konaklarında velilere yönelik çeşitli kurslarda açılacak. Evinde bilgisayar olmayan öğrencilerin yararlanıp ders çalışabilmeleri ve kitap okuyabilmeleri amacıyla Semt Konağı içerisindeki Bilgievi’nde internet bilişim sınıfı, etüt sınıfları ve geniş bir kitap arşivine sahip kütüphane hizmet verecek. Tamamı ile ücretsiz bir hizmet sunacak olan Bilgievi ayrıca belirli zamanlarda deneme sınavları ile gençlerin ve öğrencilerin yeni adresi olacak.” açıklamasında bulundu.

KÜBRA AKABALI

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Çayırova’nın, Semt, Konakları, Türkiye’ye, Model”,
Yorumlar
Haber Yazılımı