Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 13:21
 
Çayırova Polisi Saçmalığa DUR dedi
Yaz aylarının yaklaşması ile düğünlerde ve asker sevk dönemi nedeniyle artan asker uğurlamaları sırasında sıkça silah kullanılması Çayırova’da polisi önlem almaya yöneltti. Yapılan denetimlerde çok sayıda silah ele geçirildi.
 
 
 
Çayırova Haberi


Çayırova polisinden düğünlere uygulama...

Çayırova İlçe  Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Aekipleri  tarafından düğünlerde ve asker uğurlamalarında silahla havaya ateş edenlerle ilgili önlemler arttırıldı. Kurallara uymayanlar hakkında adli işlem yapılarak para cezası kesiliyor.Alınan bilgilere göre, düzenlenecek düğünlerin sorumluları polis merkezlerine çağrılarak uyulması gereken kurallar yazılı olarak imzalatılıyor. Uyarı yazısında "Yapılacak eğlencelerde silahla ateş etmek, havayı fişek atmak ve gürültü yapmak, araç kornaları ile klakson çalmak, yolu kapatmak" gibi konuların kesinlikle yasak olduğu, aksi yönde davrananlara adlı ve idari işlem yapılacağı bildiriliyor.

3 GERÇEK 8 KURUSIKI TABANCA ELE GEÇİRİLDİ

Her düğün ve asker uğurlama etkinliğine sivil polisler gönderilerek kurallara uymayanlar suçüstü yakalanıyor. Çayırova’da  son 1 hafta içerisinde 3 gerçek 8 kuru sıkı tabanca ele geçirildi. Silahla ateş eden kişilere, "Genel Güvenliği Kasten Tehlikeye Düşürmek " suçundan çeşitli cezai işlemler uygulanırken, kuru skı kullananlara ise  gürültü yaparak çevreyi rahatsız etmekten Kabahatler Kanunu kapsamında adlı işlem uygulandı. Çayırova’da polis ekipleri tarafından denetimlerin devam ettiği bildirilirken, emniyet görevlileri mutlu günlerin acıya dönüşmemesi için düğün sahiplerinin ve katılanların bu tip olumsuz hareket edenleri uyarmaları için duyarlı davranmaları talep edildi.

Hedef Gazetesi- Çayırova

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Çayırova, Polisi, Saçmalığa, DUR, dedi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı