Haber Detayı
10 Mart 2017 - Cuma 11:13
 
Çayırova Tam Kadro Sahada
Çayırova Haberi
Çayırova Tam Kadro Sahada

 

16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesi durdurak bilmeyen AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç, halk ile içe içe olmaya devam ediyor. SKM programları çerçevesinde Yenimahalle Gaziler Caddesi esnafını ziyaret ederek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlatan Kılıç, esnaflardan ve vatandaşlardan destek istedi ve Pazar günü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı miting ve açılış bayramına tüm Çayırova halkını davet etti. Cadde esnafı ile samimi sohbetler gerçekleştiren Başkan Kılıç, esnafın ve vatandaşların yerel sorunlarını da dinledi. Vatandaşların yerel ve genel yönetimlerden beklentileri yerinde tespit eden Başkan Kılıç, sorunların çözüm noktasında takipçi olacağını ifade etti. Sahada halkın olumlu tepkileri ile karşılaşan SKM yönetimi, tüm cadde esnafına ve vatandaşlara 12 Mart Pazar günü yapılacak miting için broşür dağıttı.

Başkanlar Gençlerle Bir Araya Geldi

Programın ilerleyen saatlerinde İlçe Gençlik Kolları tarafından düzenlenen gençlere buluşma programına katılan AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç’a Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Güler eşlik etti. Programın açılış konuşmasını yapan Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Güler, Anayasa değişikliğine ilişkin referanduma ilişkin değerlendirmede bulunarak referandumun ülke tarihi açısından çok önemli olduğunu vurguladı. Güler, “gençler sosyal ve kültürel alanda daha fazla aktif olmalı, sorumluluk almalı. Seçilme yaşının 18´e çekilmesinden seçilmişler içindeki genç isim sayısına kadar birçok konuda gençleri önemseyen bir hareketin mensuplarıyız. Dolayısıyla Çayırova’da lise, üniversite çağındaki gençlerin daha fazla sorumluluk alması gerekiyor” dedi. 

Kılıç; Biz Gençlere Güveniyoruz

Programda gençlere hitap eden AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç, gençleri enerjisinin kendilerine çok şey kazandırdığını belirterek, onlara teşekkür etti. Kılıç, AK Parti hükümeti ile gençlerin her alanda önünün açıldığını, Cumhuriyet tarihinden bu yana yapılan okul sayısından daha fazla okulların yapıldığına dikkat çekti. Konuşmasına devam eden Kılıç, “istikrarlı bir hükümetimiz var. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde gençlere istihdam yolları açtık ve açmaya da devam ediyoruz” dedi. Muhalefetin seçilme yaşının 18'e düşürülmesini eleştirdiğini ifade eden Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: "muhalefet öyle bir anlatıyor ki sanki tüm meclis 18 yaşında olacak. Bakın gençler aslında bu bir hak verme meselesi değil. Var olan bir hakkın size teslim edilmesidir. 'Daha eğitimini tamamlamadı. Tecrübesi yeter mi?' diyorlar. 20 yaşındaki gençleri CEO yapıyorlar. Koskoca şirketlerin bütçelerini emanet ediyorsun da ülkenin geleceğiyle en önemli kararları alacağı yerde mi gençlere güvenmiyorlar. Gençlerin asıl burada olması lazım" dedi.

Demirci; Gelecek Nesillere Güçlü Bir Türkiye Bırakalım

Samimi bir ortamda, sohbet havasında geçen programda gençlere hitap eden Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, bir yandan tecrübelerini anlatırken bir yandan da kendilerine kılavuz olacak altın değerinde öğütler verdi. Başkan Demirci, "Evlatlarımıza, torunlarımıza, gelecek nesillerimize güçlü bir Türkiye bırakalım. Güçlü bir irade, güçlü bir yönetim ve söz sahibi bir Türkiye bırakalım. İşte bunun için fırsat elimize geldi. Ülkemizin güçlü yarınlara daha hızlı taşınması için referandum çok önemli bir fırsattır. Hepimiz bulunduğumuz çevremizde etrafımızdaki herkese bunun hassasiyetini ve gerekliliğini anlatalım" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova, Tam, Kadro, Sahada,
Yorumlar
Haber Yazılımı