Haber Detayı
08 Mayıs 2018 - Salı 14:41
 
Çayırova’ya 2 Yeni Semt Meydanı
Çayırova Belediyesi’nin ilçeye ve mahallelere kimlik kazandırmak adına Şekerpınar ve Akse Mahallelerinde hizmete sunduğu Semt Meydanlarının sayısı artıyor. Başlatılan çalışmalar kapsamında Çağdaşkent Konutları içerisinde yeni bir meydanın çalışmaları hızla devam ediyor.
 
 
 
Çayırova Haberi


 “Meydanlar Bir Şehrin Kimliğidir” parolasıyla mahallelerin güzelleştirilmesi, sosyal yaşam alanlarının arttırılması adına 2 semt meydanını geçtiğimiz yıllarda hizmete sunan Çayırova Belediyesi, yeni semt meydanları içinde çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bu çalışmalar neticesinde Çağdaşkent Toplu Konut alanı içerisinde devam eden çalışmalar çerçevesinde kafeterya inşaatı tamamlandı. Yine meydanın çevre düzenlemesi için hazırlık yapan kurum, kafeteryanın yapıldığı alanda bulunan halı sahayı yeni yerinde hizmete sunacak. Pek kullanışlı olmayan halı sahayı basketbol ve voleybol sahalarının hemen yanına taşıyacak olan belediye, spor ve sosyal yaşam alanını bir noktada vatandaşların kullanımına sunmuş olacak.

 “Çağdaşkentte Tam Donanımlı Bir Meydan Oluşuyor”

Şekerpınar ve Akse Mahallelerinde çok amaçlı meydanlar oluşturduklarını ve meydanların Çayırova’lılar tarafından büyük ilgi gördüğünü aktaran Belediye Başkanı Şevki Demirci, Çağdaşkentte devam eden meydan projesini yerinde inceledi. Kafeterya yapımının tamamlandığı meydan çalışmasında 200 kişi kapasiteli 540 metrekare kapalı ve açık alan oluşturduklarını açıklayan Demirci, meydanın çevre düzenlemesine de kısa bir süre sonra başlayacaklarını ifade etti.

“Spor ve Sosyal Yaşamı Aynı Noktada Hizmete Sunacağız”

Meydanların ilçeye değer katan bir sosyal yaşam alanı olduğuna dikkat çeken Demirci, “Çağdaşkentte başladığımız meydan düzenlemesinde önemli bir yol kat ettik. Proje alanında bulunan ve zemini kötü olan halı sahanın olduğu noktaya inşa ettiğimiz proje çevre düzenlemesiyle çok önemli bir çalışma olacak. Alanda bulunan halı sahayı da hemen aynı noktada yeniden inşa ederek gençlerimizin hizmetine sunacağız. Spor ve sosyal yaşamı bir alanda tutacağımız projemiz tamamlandığında bölgeye yeni bir değer daha kazandırmış olacağız. Bir diğer meydan projemiz erişler mevkiinde hayat bulacak. Yine burada tüm donatılara sahip şelalesiyle ön plana çıkacak bir semt meydanı oluşturarak halkımızın kullanımına sunacağız.” dedi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Çayırova’ya, 2, Yeni, Semt, Meydanı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı