Haber Detayı
03 Eylül 2018 - Pazartesi 15:53
 
Çayırova'yı kökünden satan sizsiniz
Çayırova Belediye ve Meclis Başkanı Şevki Demirci, Belediye Meclis Üyeleri, birim müdürleri, katip üyeleri Eylül Ayı Meclis Oturumu'nu gerçekleştirmek üzere bugün Belediye Meclis Salonu'nda bir araya geldi.
Çayırova Haberi
Çayırova'yı kökünden satan sizsiniz

Yoklama ile açılan Eylül Ayı Meclis Toplantısında Başkan Demirci, gündem dışı söz alamk isteyen meclis üyelerine mikrofonverdi. CHP Belediye Meclis Üye Grup Sözcüsü Halis Koç, geçtiğimiz Kurban Bayramını, 1 Eylül Dünya Barış Günü ile ilgili mesajlarını iletti. Kurbanm Bayramlarında kesim yapan vatandaşların hijyenik bir şekilde kesim yapmaları bu sene en aza indirilmiş olsa da Çayırova'nın modern bir kesim tesisine ihtiyacı olduğunun altını çizdi. Ayrıca hayvan pazarından gelen gelirin amatör spor kulüplerine olan katkı payının miktarını da soru olarak yöneltti. Koç ayrıca geçtiğimiz günlerde belediye tarafından Şekerpınar'da satışa sunulan parseller ile ilgili eleştirilerini de sözlerine ekledi. 

ÇAYIROVA'NIN ANASINI AĞLATMIŞSINIZ
Çayırova Belediye ve Meclis Başkanı Şevki Demirci, Meclis Üyesi Halis Koç'un eleştirileri ve sorularının ardılarından kendisi de Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'na ilişkin mesajlarını iletti. Kurban Satış alanı ile ilgili olarak yerin özel mülkiyet olduğu, tezgah kiralama işlerininde Çayırovaspor'da olduğunu belirten Başkan Demirci, "Kurban Satış Alanı'nın ne gelirinin nede giderinin belediye ile ilgisi olmadığını daha öncede defalarca ifade ettim yine aynen tekrarlıyorum. Biz ancak tavsiyede bulunabiliriz. Arsa satışları ile ilgili olarakta konuşacaklarım var. Biz Çayırova'yı satıyormuşuz gibi lanse ediyoırsunuz. Benim ellimdeki bu belgeleri meclis sonunda size vereceğim. Ayrıca milletvekilinize de vereceğim. Çayırova'yı kökünden satmış anasını ağlatmışsınız. 199 dönüm 335 metrekare ilk posta satışı yapan sizsiniz. Hepsi belegeli ve açıklayacağım bunları. Bu konuda konuşması gereken en son kişiler sizsiniz. Derdiniz ne. Bunları çıkarınca zıplayıp bağırıyorsunuz. 10 senece önceki yolsuzluk, arsızlık, hırsızlık hepsi meydanda. "dedi. Başkan Demirci, Refik Tartar ile ilgili İçişleri Bakanlığı Müfettişlerinin raporundaki kararı bir kez daha mecliste Meclis Üyesi Mehmet Özdemir'e okuturak tekrar açıklamalarına devam etti. Demirci,"Her zaman söyledim yine söylüyorum. Tartar ile ilgili bir suç unusur yok. Ama etik değil. Bana etik gelmediği için bende gereğini yaptım. Adamın avukatlığını yapacak değilim. Yanlışı affetmem. Ama ortada bir suç olmadığını müfettişler 15 gün boyunca yaptığı araştırma ve incelemer sonunda raporlaştırdı. Ama CHP İlçe Başkanı'nın işi yok gücü yok, canı sıkılıyor hala kapanmış bir konuyu ısıtıp duruyor."dedi.


HEPİMİZ MAHKEMEDE HESAP VERELİM
SP Meclis Üyesi Ali Uçar, raporda ki kararın mahkeme kararı olmadığını ifade ederken, "İçişleri Bakanlığı'nın müfettişleri tarafından oluşturulan rapordaki karar mahkeme kararı değil. Encümen kararını bende inceledim. Siz şimdi meclis başkanı yada iktidar partisi mensubu olarak değilde muhalefette oturuyor olsanız sizde bu konuyu ulusal basın dahil her yere çekerdiniz. Belki bizden daha sert muhalefet yaparsınız. Kamuoyuna taşındıktan sonra konunun etik olup olmadığı gündeme geldi. CHP dönemi dahil bizimde dönemimiz dahil Ak Parti'de dahil kim usulsüz bir iş yapmışsa, kim hak yemişse hepimiz nmahkemede hesap verelim."dedi. CHP Belediye Meclis Üyesi Halis Koç, CHP döneminde Belediye Başkanı Timur Koç usulsüz satış yapılmadığını söyleyince, "Başkan Demirci, "Hepsinin belgesini size de basına da vereceğim. Nasıl yok? Sokakta yürümeyeceksiniz." dedi.

BENZİN İSTASYONU RUHSATI İPTAL
Başkan Şevki Demirci, Benzi istasyonu ile ilgili de açıklamalarda yaparak, "Burası hisseydi. 7 ay önce benzin istasyonunun ruhsatını biz iptal ettik. Konuyu Şehircilik Bakanlığı tarafından zaten riskli alan ilan edilmesi ile benzin istasyonu ruhsatı iptal edilmiştir. Bölge bize kalmıştır. Uzatmaya gerek yok. Tüm konular ısıtılıp ısıtılıp önümüze getiriyorsunuz. " dedi. Karşılıklı konuşmaların boyutu yükselince Başkan Demirci önergeler ve Eylül Ayı Meclis Toplantısı gündem konularına geçilmesini istedi. Önergelere yazılı olarak cevap verilmesi yönünde Başkan Demirci'nin talimatı sonrası meclis tarafından gündemde yer alan iki madde görüşüldü.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırova'yı, kökünden, satan, sizsiniz,
Yorumlar
Haber Yazılımı