Haber Detayı
25 Ocak 2017 - Çarşamba 21:23
 
Çayırovasporlu Futbolcular Bugün Nasıl Oynadı?
Çayırovasporlu futbolcuların bugün Kartal'da ortaya koydukları futbolu değerlendirdik.
Spor Haberi
Çayırovasporlu Futbolcular Bugün Nasıl Oynadı?

KİM NASIL OYNADI?

ENGİN: Kalesinde güven veren tecrübeli eldiven kalesinde hatasızdı. Savunmadaki arkadaşlarınında gününde olmasından dolayı çok zorlanmadı. Ancak bir pozisyonda uzak noktaya giden bir topa öyle bir uzandı ki izlerken donduk, kaldık. Tabi olan kaçan fotoğrafa oldu.

FATİH: Savunmadaki tecrübesi ve sağlamcılığı,  korner ve serbest atışları ile keyif veren bir kaptan izledik. Maçın zorluğuna ve çok koşan bir rakibe rağmen ayakta kalan isimler arasındaydı.

OĞULCAN: Onda sadece futbol yok. Hırs var, adrenalin var, mücadele var, savaş var. Onun hırsı sadece rakiplere değil eksik yada hatalı ise kendi arkadaşlarına bile gözlerini büyüterek bakacak kadar gözü dönüyor. Ama bu tavırları takımına olumlu yansıyor. Yine mücadelesi ile herkesten tam not aldı.

ÖMER: Antalya’da ve Bozüyük Vitra maçında sakatlığı nedeniyle oynayamıyordu. Arkadaşları, furbolseverler onu özlemişti. O da maç havasını özlemiş. Bıraktığı yerden devam etti. Fatih’e kademe yaptı. Sağ tarafta işyeri açmış bir patron gibi. O bölgede ki herkesi işçisi gibi kullanıyor. Zeyad, Erkam’ı ve Serahat’ı çok iyi kullanıyor.

OĞUZHAN: Çayırovaspor’un tüm karşılaşmalarında gizli kahraman. Sol kanattan bindirdiği tüm toplar pozisyona dönüşüyor. Vitraspor maçında 2 gol onunla başladı. Halim’in de takıma katılması ile Çayırovaspor sol kanatta Oğuzhan ile adeta şov yapıyor.Takımda kart gören her oyuncunun alternatifi var ama Oğuzhan için aynı şeyi söyleyemem.

SERHAT:  Bulvar maçında yeni tanıştık kendisi ile. Birçok maçta başarılı performans gösterdi ama bu maçta kendini aştı. Hiçbir topu sektirmedi. Ne havadan ne yerden adam ve top kaçırmadı. Ama daha önemlisi kazandığı topları kullanmakta çok önemli bir başarı grafiği çizdi. Onun performansı sayesinde hem savunmada stoperler hem de kaleci Engin sıkıntılı bir gün yaşamadı.

ERKAM: Onun oyun bütünlüğü içinde değerlendirmek zor. Çok kritik noktalarda hamleler yaparak pozisyon bozdu. Rakibin ataklarını pozisyona dönüşmeden sonlandırdı. Kazandığı topları zaman zaman Ender, Tayfun ile buluşturma çabasıda gösterdi. Ömer ve Zeyad ile bir uyum kurmak özellikle sağ kanattan atak başlatma denemeleri yaptı. Ancak bu denemelerde başarılı olanlar var, başarısız olanlar var. Skor korumak için topu şişirmek Erkam kalitesinde bir topçuya yakışmıyor. Ayağa pas konusunda Erkam takımın en iyisi olmak zorunda.  Onu iyi görmeye, yüksek performansta oynamasına  alıştık ve yüzde 20’lik eksik oynasa bile sırıtıyor.

HALİM:  Sadece kaybedilen topların tekrar peşine koşması bile tatmin edici. Oğuzhan ile inanılmaz bir uyum ve ikili oluşturdular sol kanatta. Geçtiğimiz hafta Vitra maçında bu hafta Bulvar maçında Ender, Yunus Emre ve Tayfun’a çok ciddi toplar getiriyor. Sıfıra inişleri çok iyi. Biraz fiziksel eksikliği var. Adam eksiltmede tekniğini de geliştirmesi onun kişisel futboluna büyük katkı sağlar. Bu iki eksikliğini giderse zaten Süper Lig’de oynar.  Çayırovaspor’un devre arasında takıma kazandırdığı en önemli isimler arasında.

ZEYAD:  Tribündeki futbol adamlarına ve bizlere yetersiz gelmiş gibi görünse de hocası ne istediyse sahada verdiğini düşünüyorum. Ömer’in yokluğunda savunmanın sağında, Mustafa’nın yokluğunda sol önde görev yaptı. Fazlalığı yoktu. Ama bence eksiği de yoktu. Oynadığı futbol, sahada yaptıkları hocasının istedikleri ise öyle oynamasını istediyse sorun yok.  Ancak kazandığı topları mutlaka ileri uçtaki forvet ağına ulaştırmakta nokta vuruşları yapması gerekiyor.

ENDER: Sahada ikinci bir teknik direktör gibi. Kim nerde duracak, sahaya nasıl yayılacak herşeyi anlatıyor. Top kendisine geldiğinde sadece takımına skor yapmak için değil, skor yaratmak, pozisyon üretmek adına organizasyon kuruyor. Hiçbir topa gelişigüzel vurmuyor. Direği yalayan iki yerden plasesi var. Sezonun ilk yarısında gol noktalarında organize olamayan Çayırovaspor Tayfun, Yunus Emre ve  Ufuk  onun yanında bir çok pozisyon buldu ve bulmaya devam edecek gibi görünüyor.  Gol atmak kadar attırmanında önemini kavramış bir tecrübesi var. Maç kazanmak isteyen bir takımın olmazsa olmazı gibi. Kaybettiği toplarda var. Ancak çok koşan, genç takımlar Ender gibi futbolculara 2 hatta 3 kişi birden baskı yapıyor. Kalabalık ve dar noktalarda bile topa basabilen, etrafına bakabilen, ara pasları verebilen hatta golle buluşma yeteneği üst düzey bir futbıolcu.

TAYFUN: Onu ilk izlediğim yıllarda zevk veren bir futbolu vardı. Sonra yıllar geçtikçe o eski futbolunu özler olmuştuk. Tayfun adeta Bulvar maçında yeniden doğdu. Vitraspor maçında sonradan girerek etkili oynadı ama Bulvar maçında adeta tavan yaptı. Kendi sahasından aldığı topla aldığı penaltı koşusu nefes kesti. Hızı, tekniği, adam eksiltem özelliği, rakip savunmayı bunaltan verkaçları, topu sürekli rakip saha içine taşıma gayreti üst düzeydeydi. Bana göre maçta yıldızlaşan Halim ve Serhat ile beraber 3 isimden biriydi.

 

YORUM: Adnan Ayvaz

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çayırovasporlu, Futbolcular, Bugün, Nasıl, Oynadı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı