İkramiye Günü
Milyonlara Destek
2 bin 500 polis alınacak
Oyun Bozuluyor
Haber Detayı
29 Mart 2018 - Perşembe 14:24
 
Çelik, “Yeni Bir Dilovası’na Müsaade Yok!”
Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen basın toplantısında Umuttepe’ye çöp fabrikası yapılmak istendiğini söyleyen Başkan Çelik, “Fabrikaların en yoğun bulunduğu Dilovası ilçemizdeki durum ortadadır. Umuttepe’den yeni bir Dilovası çıkartılmak istenmesine müsaade etmeyiz.” dedi.
 
 
 
Siyaset Haberi


İl binasında önceki akşam gerçekleştirilen toplantıya Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik ve yönetimi katıldı. Toplantıda konuşan Başkan Çelik, “Bildiğiniz gibi bu şehrin akciğerleri konumunda olan Umuttepe’ye çöp yakma fabrikası yapılmak isteniyor. Umuttepe’ye açılmak istenen bu fabrika hiç şüphesiz etrafa zehir saçacaktır. Fabrikaların en yoğun bulunduğu Dilovası ilçemizdeki durum ortadadır. Bu İlçede yaşayan kardeşlerimiz nefes bile alamadıklarını, kanser gibi ölümle sonuçlanan vakaların arttığını ifade etmektedirler. Elbette ki kentsel atıklar için yapılacak tesise karşı değiliz. Ne var ki yapılacak yer ile ilgili hassasiyetimiz var. Umuttepe’den yeni bir Dilovası çıkartılmak istenmesine müsaade edemeyiz. Yapılmak istenen bu fabrika ile ilgili, ehil olan isimlere müracaat edilmiş midir?

RAPOR İSTENDİ Mİ?

Kentin tek bilim kurulu olan Kocaeli Üniversitesinden bir rapor istenmiş midir? Yetkililer Umuttepe’ye çöp fabrikası açma kararını nasıl almıştır? Üniversitenin çevre mühendisliği bölümü, halk sağlığı bölümü var. Bu bölümlerin öğretim üyeleri, hocaları da var. Bu hocalara şimdi müracaat edilmeyecek de, ne zaman müracaat edilecek? Bu hocalar şimdi konuşmayacaklar da ne zaman konuşacaklar? Üniversite şu anda neyle meşgul? Bu şehrin katkı sunabilecek insanlarının katkıları alınmadan yapılan çalışmayı ben böyle uygun gördüm diyerek dikta ettirmeye çalışmak doğru değildir. Erdemli bir yönetim; şehrin katkı sunabilecek değerlerini, uzmanlarını, ilgililerini siyasi düşüncesi ne olursa olsun bir araya getirerek sonuç almaya çalışmalıdır.” diye konuştu.

KONGRELER SAADET GETİRECEK

İl teşkilatı olarak ilçe kongreleri sürecine girdiklerini söyleyen Başkan Çelik, “İlçe kongrelerimizle gücümüze güç katıyor ve seçimlere son sürat hazırlanıyoruz. Bu kongreler Kocaeli’ye Saadet getirecek ve halkımızın özlenen Saadet’li günlere kavuşmasına vesile olacaktır. Biz bu kentin sorunlarını ve o sorunlara uygulanacak çözümleri biliyoruz. Bilmekle de kalmıyor dillendiriyoruz. Kocaeli’de yaşayan insanlar “Saadet Partisi bu şehrin ana muhalefet partisidir.” diyor. Bu şehrin insanının duymak istediği sözü biz söylüyoruz. Şunu kesin olarak ifade ediyorum ki partimize katılan insanlar adeta bir çığ gibi büyümekte, teşkilatlarımızı saran heyecan, geleceğe dair umut olmaktadır.” diye ifade etti.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Çelik,, “Yeni, Bir, Dilovası’na, Müsaade, Yok!”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı