Çevretim’den Gebze’de gönüllü temizlik
Haber
25 Eylül 2020 - Cuma 12:34
 
Çevretim’den Gebze’de gönüllü temizlik
Gebze Haberi
Çevretim’den Gebze’de gönüllü temizlik

Gebze Gençlik Merkezi’nde eğitim gören gönüllü gençlerin oluşturduğu 'Çevretim' Gebze Gençlik Merkezi'nin etrafını temizledi. Tam 19 torba çöp toplayan gençler, Gebzelileri çevre temizliği konusunda duyarlı olmaya davet etti.

Gebze Gençlik Merkezi Müdürü Köksal Turan ve beraberindeki gönüllü gençlerin oluşturduğu 'Çevretim' Gebze Gençlik Merkezi'nin etrafını temizledi. Temizlik sonrasında tam 19 torba çöp toplayan gençler gençlik merkezi önünde hatıra fotoğrafı çektiler. Gebze Gençlik Merkezi’nde eğitim gören gönüllü gençlere de teşekkür eden Gençlik Merkezi Müdürü Köksal Turan, Gebzelileri de çevre temizliği konusunda duyarlı olmaya davet etti.

GEBZELİLERİ BİLİNÇLENDİRMEYİ AMAÇLADIK

Turan, “ Gençlerimizle gerçekleştirdiğimiz farkındalık çalışması ise Gebzelileri bilinçlendirmeyi amaçladık. Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en önemli miraslardan bir tanesi de temiz çevredir. Temiz çevre beraberinde temiz toplumu da getiriyor. En ideal temizlik kirletmeme bilincine erişmek. Vatandaşlarımızın yaşadıkları çevrede ya da günlük hayatta karşılaştıkları çevrelerde sokaklarımızda olmaması gereken bir atık gördüklerinde bunu kaldırıp çöpe atma bilincinde olmaları gerekiyor” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çevretim’den, Gebze’de, gönüllü, temizlik,
Yorumlar
Haber Yazılımı