Haber Detayı
14 Mart 2017 - Salı 12:29
 
CEYHAN: “ALANDA AK PARTİ’DEN BAŞKA KİMSE YOK!”
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan il binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında, “Alanda AK Partiden başka kimse yok. CHP’de 4 gencin eline kağıt verip dağıttırmaktan başka bir şey yok. Kılıçdaroğlu’nun bile paketi anlamadığı ortamda vay haline hayırcıların” dedi
Kocaeli Haberi
CEYHAN: “ALANDA AK PARTİ’DEN BAŞKA KİMSE YOK!”

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan geçtiğimiz Pazar Günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Perşembe Pazarı alanında gerçekleştirilen mitingle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ceyhan parti binasında basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan kahvaltının ardından miting ve kent gündemine dair açıklamalarda bulundu. Basın açıklamasında il başkanı Şemsettin Ceyhan’ın yanı sıra il yöneticileri Ahmet Berberoğlu, Mustafa Kocaman ve AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman hazır bulundu.

CEYHAN’DAN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Ceyhan parti binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında mitinge dair gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler vererek , “İki gün önce Pazar günü 8. açılış bayramını gerçekleştirdik. Geçen hafta Sabancı kültür merkezi’nde evet kampanyamızı tanıtmıştık. Cumhurbaşkanımızın geleceği tarihi 17 Mart olarak açıklamıştık, programda Kocaeli takvimi öyle gözüküyordu. Fakat işleyen süreç içerisinde baktık ki 12 Mart’ta programının müsait olduğunu gördük. Biz de eğer arzu edilirse Pazar günü bir miting hazırlayabileceğimizi ifade etmiştik. Talebimiz değerlendirildi. Salı günü ilk startı verdik. Çalışmalarımıza başladık. Herkes üzerine düşeni yaptı. Bu bir açılış bayramıydı. Ev sahibi Büyükşehir ve Valilikti. Bizler bütün organizasyonu en ince detayına kadar planladık. El broşürleri, durak reklamları, bilbordlar, bez afişler, hazırlandı. Büyükşehir Belediye başkanımız ve emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

100 BİNİN ÜZERİNDE KATILIM

Açılış bayramıyla ilgili, “2 günde girilmedik mahalle bırakmadık” diyen Ceyhan, “Tüm teşkilatımızla duyuru adına bu mitingi bilmiyorum demeyen kalmamacasına olağan üstü bir gayret ortaya koyduk. Herkes üzerine düşeni eksiksiz bir şekilde yaptı. 15 Temmuz’da sonra Cumhurbaşkanımızın güvenliği ile ilgili konu en üst seviyede tutuluyor. O gün sınav vardı, hiç kimse mitingden sebep sınavda olumsuz etkilenmedi. Buna rağmen özellikle trafikte ve mitinge giriş kapısında bir takım sıkıntılar yaşandı. Bunlar yapılan tedbirlerle alakalıdır. Trafikle ilgili yaşanan sorunlar varsa vatandaşlarımızın hoş görüsüne sığınıyoruz. 100 binin üzerinde katılımla yapılmış bir mitingde ufak tefek sorunlar yaşanıyor” şeklinde konuştu.

“BİZLERİ GURURLANDIRDI”

“Halkımız Cumhurbaşkanımızı seviyor” diyen Ceyhan, “Onun davasına ortak olma düşüncesiyle bütün vatandaşlarımız katılım gösterdi. Biz sadece duyurduk ve imkanı olmayanları taşıma konusunu üstlendik. Hatta yağmur yağınca kapalı tarafı da açtık. Orası da doldu. Bu karşılıklı enerjinin bir göstergesidir.80 yaşında, 65 yaşında insanlar orada duruyorsa bunun izahı yok. Cumhurbaşkanımız konuşmasında Kocaeli’deki birlikteliği vurgulaması bizleri gururlandırdı. Kocaeli’ye atfettiği sözler 4 günlük yorgunluğumuzu aldı, götürdü. Bizim için bunca yükü sildi, süpürdü. Alanda gençlerin ve kadınların fazlalılığından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Cumhurbaşkanımız hem tramvay hem de metro projesinin altını çizdi. Kocaeli’ye Gebze’sinden Körfezi’ne kadar, hava alanına kadar demiryolu güzergahını hizmete açarak büyük bir hizmete imza atacağız. Katılım konusunda sayısal olarak rakamların pek bir değeri yok. Biz yeni bir Cumhurbaşkanlığı mitingi yapana kadar en iyisi bu” ifadelerini kullandı.

VAY HAYIRCILARIN HALİNE

SKM çalışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Bildiğiniz disiplinli SKM çalışmaları yapılacak. Alanda AK Partiden başka kimse yok. CHP’de  4 gencin eline kağıt verip dağıttırmaktan başka bir şey yok. Biz doğrulara ilişkin olan şeyleri anlatıyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bile paketi anlamadığı ortamda vay haline hayırcıların. O sadece evete hayır diyor. Biz 18 maddeyi anlattıkça vatandaş evet diyor. Durum her gün pozitife gidiyor. SKM çalışmaları tek işimiz şu anda. 3-4 bakanımız daha gelecek. Adalet Bakanımızı, Ulaştırma Bakanımızı, Sosyal Politikalar Bakanımızı ağırlayacağız.  

“AK PARTİ’NİN SORUNU DEĞİL”

Gölcük Belediyesi’nde Müdür Yardımcılığı yapan Yasin Alp’in Atatürk’ün kara kalpaklı fotoğrafına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüzünü monte ettirterek altına, “Efendiler, yarın Başkanlık sistemini ilan edeceğiz” sözünü yazdırmasının sorulması üzerine değerlendirmelerde bulunan Ceyhan, “Yasin alp öyle bir şey yaptıysa onun sorunudur. Bir şeyi birbirinden ayırın. Bu AK Partinin sorunu değil. Benim meselem 18 maddeyi anlatmak. Bunu ona sorun. Bende ona soracağım. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de Recep Tayyip Erdoğan’ın hukukunu da koruyacağız. Ben Atatürk üzerinden gereksiz polemiklere toplumun sokulmaması kanaatindeyim. Kimse kutsal değildir, herkesin bir karakteri vardır. Yapılan münferit hataları kendi şahsına yazmak lazım” şeklinde konuştu.

“PORTAKALI SIKTIK SUYUNU İÇTİK”

Ceyhan’ın ardından söz alan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Bakanımıza yapılanlar içimizi acıttı. Sabah kalktığımızda Osmanlı’da Hollandalılar portakal olarak bilindiği için biz de böyle bir şey yapmak istedik. Portakalı sıktık, suyunu da içtik. Basında geniş yer buldu. Bu süreç içerisinde CHP’nin birçok şeyi bizden takip ettiklerini biliyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CEYHAN:, “ALANDA, AK, PARTİ’DEN, BAŞKA, KİMSE, YOK!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı