Haber Detayı
12 Eylül 2017 - Salı 11:22
 
CEYHAN, "HESABINI ADALET KARŞISINDA SORACAĞIM"
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, bugün il binasında yaptığı basın toplantısında güncel konuları değerlendirdi. CHP milletvekili Tahsin Tarhan’ın kendisiyle ilgili iddialarına cevap verdi, suçlamaların hesabını adalet karşısında soracağını belirtti.
Kocaeli Haberi
CEYHAN,

Kocaeli’de 92 sanıklı FETÖ davaları sürecinin başladığını ve ilk gününde dava ile ilgili taraflarını belli etmek için milletvekilleri Cemil Yaman ve M.Akif Yılmaz ile davayı yerinde izlemek için mahkeme salonuna gittiklerini açıklayan Ceyhan, “Türkiye hukuk devleti, ancak, 15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsaydı Türkiye’de hukuk olmayacaktı. FETÖ’cüler, Türk adaletinden kaçamayarak hak ettikleri cezaları alacaklardır” dedi.

ÇAYIROVA KONGRESİ 30 EYLÜL

16 Eylül Cumartesi günü Karamürsel’de, 17 Eylül Pazar günü Darıca’da, 19 Eylül’de Dilovası’nda kongreleri yapacaklarını belirten AK Parti il Başkanı Ceyhan, “Temayül, mülakat ve istişare süreci ile ilgili şu bilgileri verdi: “Beş ilçemiz de temayüllerini bitirdik. Çayırova ve Gebze’de mülakatlarda tamamlandı. 13 Eylül Çarşamba günü Ankara’da olacağım. Çayırova ile birlikte birkaç ilçemizin mülakata katılacak isimleri Ankara’ya davet edilecek. İzmit’te oy kullanma hakkı olan 207 partilimizden 174’ü, Körfez ilçemizde oy kullanma hakkı olan 168 partilimizden 142’si, Kandıra’da da oy kullanma hakkı olan 210 oy kullanma hakkı olan davetlimizden de 178’i oylarını kullandı. Genel Merkezimin aldığı karar nedeniyle kamuda çalışanlar muhtarlar hariç, ilçe yönetimleri de ilçe başkanlıklarımız oluşturuyor. Temayüller de en ufak bir sıkıntı yaşamadık. Huzur ve uyumlu kongreleri yapıyoruz. 12 İlçe de kadın ve gençlik kolları hazırlıklarımız da devam ediyor. Kongresini tamamlayan ana kademe ilçe kongrelerinden ortalama 1 ay sonra kadın ve gençlik kolları kongrelerini yapacağız.” Ceyhan, 1 Ekim’de yapılacağını açıkladıkları Çayırova kongresini 30 Eylül günü yapacaklarını söyledi.

YÖNETİME 3 YENİ İSİM

Ceyhan, il yönetiminde yer alan ve geçtiğimiz günlerde vefat eden Ekrem Özenir, Kartepe İlçe Başkanı seçilen Mustafa Kocaman ve Kartepe İlçe yönetimine giden Serap Karakaş’tan boşalanların yerine yedekten Mehmet Ozan Sarıkaya, Oğuzhan Keleş, Serdar Bayram’ın asil yönetim kuruluna davet ettiklerini söyledi. CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın kendisiyle ilgili iddialara cevap veren Ceyhan, şunları söyledi: “Bu konu benim için kabak tadı verdi. Sözcü Gazetesi haberiyle kumpas süreci başlamıştı. Hukuki süreç sonunda, haber tekzip edildi. Tahsin Tarhan dersini almamış ki, 2 ay önce meclise soru önergesi vermiş. Saçma sapan soruları Kocaeli tüm kamu kurumlarına göndermişti. Aldığı cevap ortada. Duvara toslamıştır. 15 yıldır siyaset ve ticaret yapıyorum. Boş işlerle uğrayacak vaktimiz yok. Tahsin Tarhan gibi yattığımı yerden maaş almıyorum. Hangi kuruma ne kadar fatura kestiğim Tahsin Tarhan’ı ilgilendirmez. FETÖ’cülerin maşası olmuş CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, belgeleri gayri resmi bir şekilde almış. Ben ofis mobilyası işi yapıyorum. Kamunun haricinde kime ne kadar iş yaptığımın hesabını kimseye verecek değilim. Tahsin Tarhan’a hiç değil. Ey Tahsin Bey, soru önergenin hukuki olmadığını bildiğin halde hangi FETÖ’cü ile beraber işbirliği yaptın. Bu belgeleri nasıl ve kimden aldın. Madem aldın da şimdiye kadar neden bekledin. Bize kumpas kurmak için para mı aldın. Bu kadar edepsizliği ben hiç görmedim. Boş işlerle uğraşan kente değer katmayan bir milletvekili görmedim. Sözlerim Tahsin Tarhan’ın şahsı ile ilgilidir. Ahlaksızlık ve hukuksuzluktur. 2 Şubat 2015’te il başkanı oldum. Kamu ile iş yapmayacağımı açıklamıştım. Kamuoyuna verdiğimi sözü tutmak için, faturaları il başkanı olduktan sonra kesmedim. Sorularımın cevabını vermezse karaktersizdir ve müfteridir. Benim için bu konu yüzde 100 bitmiştir. Ben bu kentteki 1 milyon 850 bin kişinin dert ortağıyım. Kralı bir şey söylese, bir daha cevap vermeyeceğim.”

"HESABINI SORACAĞIM"

Ceyhan şirket avukatım vasıtasıyla suç duyurusunda bulunduğunu belirtti, “Tahsin Tarhan’ın kendisine adalet karşısında hesabını soracağım. Bu haberde belgeleri yayınlayan haber sitelerine, bu belgeyi hangi vergi dairesi bilgisayarından çıktıysa suç duyurusunda bulundum. Ortaya çıkaracağım. Şahsi ve ticari tazminat davalarını açacağım.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CEYHAN,, "HESABINI, ADALET, KARŞISINDA, SORACAĞIM",
Yorumlar
Haber Yazılımı