Haber Detayı
05 Nisan 2016 - Salı 11:29
 
CEYHAN: İÇİ BOŞ ŞEYLER SÖYLEMEYİN
Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan haftalık olağan basın toplantısında yaptığı açıklamada MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’a göndermede bulunarak,” Oturdukları yerden kalkıp STK ziyaretlerinde bulunsunlar” diye konuştu
Kocaeli Haberi
CEYHAN: İÇİ BOŞ ŞEYLER SÖYLEMEYİN

Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan partisinin haftalık basın açıklamasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ceyhan Ak Parti Kocaeli’de çalışmıyor iddialarına yanıt olarak, “Aydın Ünlü ve Cengiz Sarıbay oturdukları yerden kalkıp STK ziyaretilerinde bulunsun” dedi.

TERÖR AK PARTİNİN DAVASI DEĞİLDİR
Terörle mücadelede vermiş olduğumuz şehitlerimizi anarak konuşmalarına başlayan Ceyhan,” Bu ülkeden terörist ve hendekleri kazımadan bu iş bitmeyecek. Bütün gücümüzle terörü bitireceğiz. Terörle mücadelenin Ak Parti davası gibi görülmemelidir. Teröre karışmayan partilerinde terörü lanetlemelerini bekliyoruz. MHP hariç hala terörle alakalı arzu edilen noktalarda açıklamalarda bulunulmadı. Şu anda yapılan mücadele tüm dünyanın maşalarıyla yapılan mücadeledir. Azerbaycan-Ermenistan arasında operasyonlar başladı. Azerbaycanlı 12 şehidimize rahmet diliyorum. Onların acısı bizim acımızdır ve Azerbaycan’ın yanındayız” diye konuştu.

AYM KARARINI KINIYORUM 
Ceyhan konuşmalarına şöyle devam etti: “Terörle mücadele devam ederken, mücadele biten şehirlerde imar ve restorasyon yapılacağını söylemiştik. Sur’la alakalı eylem planı açıklandı. Bu eylem planıyla ve imarla birlikte oralar güzel görünüme kavuşacaktır. Terörün bitmiş olduğu yerlerde halkın refahı oluşturulacak. Ardından milli birlik projemiz devam edecektir. Anayasa Mahkemesi MİT tırlarının durdurulması ve gazetecilerin yargılanması ile ilgili karar vermişti. Konsolosların bu işe dahil olmasıyla birlikte AYM süre geçmeden ikinci bir karara imza attı. Vahim bir karardır. AYM, Harun kod adlı teröristin sözde yargılanması ile ilgili hak ihlali talebini gündemine almış ve hakkının yendiğini iddia etmiştir. Devletimiz için 5 bin liralık tazminat ödenmesine karar verilmiştir. AYM diyor ki teröristin hakkı ihlal edildi. Bu millet tarafından kabul görülecek bir şey değildir. Bu durumu doğru bulmuyorum ve kınıyorum. Umarım bundan sonra vicdanında yara olacak kararlar vermemesini diliyorum.”

KARALAYANLAR YABANCI DEĞİL
“Cumhurbaşkanımıza şimdi yapılan senaryo100 yıl önce Abdülhamit’e yapıldı” diyen Ceyhan, “Paralel medya ve Türkiye düşmanları Cumhurbaşkanımızın Amerika’ya gidişiyle alakalı ellerinden gelen itibarsızlaştırma olaylarını gündeme getirmiştir. Bu ülkeye yapılmış olan bir hakarettir. Karalamaya çalışanlar yabancı basın değil. Bunları yapanların bizimle eş değer gururu paylaşmayanlar olduğunu düşünüyorum. Ak Parti İl Teşkilatı olarak Nisan ayı ortasında dar ölçekte 6 ve 8’li toplantılarda bir araya geleceğiz. Projeler hakkında görüşlerde bulunacağız. Önümüzdeki süreçte yeni anayasa ve başkanlık sistemiyle ilgili eğitimlerimize ağırlık verdik. Teşkilat performans puanları(TPS) bizler için kendi içimizde önemli bir yarıştır. Son TPS sonuçlarına göre 87.92 puanla Türkiye birincisiyiz.”

İÇİ BOŞ ŞEYLER SÖYLEMEYİN
Konuşmalarında MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’a göndermelerde bulunan Ceyhan,” Aydın Ünlü Kocaeli yeterli hizmetleri alamıyor demiş. Kocaeli’de yapılanları milletimiz taktir ediyor. Neler yaptığımızı göstermek için müsait bir zamanda ben tek tek gezdiririm. Ayrıca Aydın Bey Ak Parti kendilerine yakın STK’lara ziyarette bulunuyorlar demiş. Böyle içi boş şeyler söylemeyin. Az bir oyunuz kaldı onları da kaybedeceksiniz. Bizi kapıdan çevirmeyecek olan tüm STK’lara gidiyoruz. Bize yakın ve uzak olan diye değerlendirmiyoruz. Cengiz Sarıbay partisi için yeni bir il binası arıyor ve genel başkandan cevap bekliyor. Başka derdi yok. Öbürkü de kongre olacak mı olmayacak mı bunu düşünüyor. Oturdukları yerlerden kalksınlar artık. Aydın Bey’e tavsiyem oturduğu koltuktan kalksın üç beş STK ziyaretinde bulunsun. Oturmuş olduğu beşinci kattan bakacaksa bu işlere bunlar söylem olarak kalır.

SEVİYELERİNE DÜŞMEYECEĞİM
Ceyhan son olarak şunları söyledi:”Haydar Akar’ın 65 yaş ve üstü vatandaşların ücretsiz taşınmasıyla ilgili söylediklerine ise şunları söylemek istiyorum. Yönetmelik çıkana kadar bir miktar zorluk yaşandı. Yaşadıkları sıkıntıları gördük ve çözmeye çalıştık. Ama sonuç olarak bu iş hal yoluna girmiş oldu. Ne şoförümüzü ne de yaşlılarımızı ihmal etmeyiz. Kürsüde bir şeyler konuşalım diye konuşuyorlar. Genel başkanın gözüne girmeye çalışıyorlar. Bunlara tek tek cevap verecek seviyeye düşmeyeceğim. Milletin faydasına olacak her işte yanlarında olacağız.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CEYHAN:, İÇİ, BOŞ, ŞEYLER, SÖYLEMEYİN,
Yorumlar
Haber Yazılımı