Haber Detayı
14 Kasım 2016 - Pazartesi 14:26
 
Ceyhan: “Meral Hanım işine baksın”
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Meral Akşener’in Değirmendere’deki açılışta ‘Başkanlık hayali kuranlar buradaki hazerunu dikkate alsın’ sözlerine cevap verdi.
Kocaeli Haberi
Ceyhan: “Meral Hanım işine baksın”


Ceyhan, “15’inde başbakan olacağım diyen ben değilim. Akşener, akşam ne içmiş bilmiyorum ama Meral Hanım işine baksın, bu günlerin keyfini yaşasın” dedi.
 
"EKSİKLER BİTMEZ"
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan bugün partisinin il binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Ceyhan, basın açıklamasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Teşkilat çalışmalarından bahseden Ceyhan, “Düzenli, disiplinli, ve periyodik çalışmalarımıza devam ediyoruz. Danışmalar ve sandık çalışmalarımızı yürütürken, ekip çalışmalarımızı da yerinde inceliyoruz. İlçe belediye başkanlarının seçim vaatlerinin hangi aşamada olduğunu tespit etme çalışmalarını bitirdik. İlçelerimizde ki seçim çalışmaları müzakere etmeye başladık. Yatırımlar ve eksiklerin tespitini yerinde müzakere ediyoruz. Hiçbir şey proje ile anlaşılmıyor. Bundan sonra yerinde göreceğiz ve destek olacağız. Eksikler bitmez, nüfus hızlı artıyor. Buna rağmen belediye başkanlarımız ciddi çalışmalar yapıyor. Bunu yaparken sıkıntı oluyor ama hiçbir şey sıkıntı çekmeden olmuyor” diye konuştu.
 
"BOŞ ZAMANIMIZ YOK"
Her Cumartesi ilçelerde STK’lar ile bir araya geldikleri programdan bahseden Ceyhan, "Geçen hafta 3’üncü ilçemiz de programı icra ettik. Biz anlatalım konuşalım bitsin demedik. Konuşma sonrasında soru cevaplara müsaade ediyoruz. Muhtarlarımız bize serzenişte bulununca not alıyoruz. Boş verecek zamanımız dahi yok. Çünkü, Türkiye’nin karşılaştığı sorunlar ortada” dedi. Ceyhan, Teşkilat Performans Sistemi’nde sürekli birincilik elde eden kadın ve gençlik kolları teşkilatlarına teşekkürlerini sundu. Ayrıca Ceyhan, yapılan toplantılarda teşkilatın yeni anayasa ve başkanlık sistemi sürecine hazır olduğunu kaydetti.
 

"TÜRK TİPİ BAŞKANLIK İSTİYORUZ"
Amerika seçimlerinin Türkiye’nin kendi seçimi gibi takip ettiğini ifade eden Ceyhan, “Geçtiğimiz günlerde Amerika’da bir seçim yaşandı. Türkiye’de bazı kesimler Türkiye’deki seçimlerden çok daha fazla Amerika’daki seçimi takip ettiler. Bazılarının Trump seçildiğinde hüznünün çok büyük olduğunu gördük. Sonuçta Amerikan halkı bir karar verdi. Ama oradaki sistem gereği başkanı tam anlamıyla halk seçmedi. Biz Türk tipi Başkanlık diyoruz. Önümüze geldiğinde de halkın iradesinin direk başkanına yansıdığı bir sistem için şartlar oluşuyor. Kim başkan olursa olsun Türkiye ile iyi geçinmesi gerekiyor. Türkiye’nin gerçekliğini göremeyen bir Amerika Türkiye istemeden başarılı olamaz” dedi.
 
"HDP SÖZCÜSÜ OLDU"
“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu garip garip açıklamalarda bulunuyor” diyen Ceyhan, “Türkiye’nin hukuk ve demokrasi devletine inanıyorum diyorsanız bu lafta kalmamalı. Kılıçdaroğlu Yenikapın ruhunu geride bıraktı. HDP’nin genel başkanları içeri alınca HDP’nin sözcüsü oldu. Kılıçdaroğlu’nun ayak izleri HDP’nin bastığı ayak izleriyle aynı yerden çıkıyor. Hukukun attığı adımlara saygı duyulmalıdır. Yapılan işlem hukuksuzluktur demek doğru değildir. Milletvekili dokunulmazlıkları ortak karar ile kaldırıldı. Sıra HDP’ye gelince ‘ifade vermeye gitmeyiz’ diyenlere devlet asla müsaade etmez. Zamanı bugündür zamanında yapıldı. Ülkemizin gerçekleriyle bağdaşmayan bildiri yayınlıyor. Böyle giderse ülkenin ana muhalefet partisi özelliğini kaybedecek. Başkanlık sistemi gelince sittin sene başkan olamayacağından bu durum içine girdi. Temel amacımız Başkanlık Sistemi Meclise geldiğinde 330 milletvekili onayından geçtiğinde yeni anayasayı hazırlamak” diye konuştu.
 
HANGİ SAHADALAR?
Cengiz Sarıbay’a yüklenen Ceyhan şunları söyledi:
 “Cengiz Sarıbay bazen muhalefet yapmak adına konuşuyor. Yaptığı OHAL açıklamaları doğru değil. Hukuk adamının söylemleri doğru değil. Bir yandan FETÖ, PKK ve DYP mücadelesi yürürken OHAL’in anayasaya aykırı olduğunu söylemesi altı boş bir açıklamadır. Fransa’da ki OHAL ile karşılaştırırsak kimse evden dışarı çıkamazdı. Sarıbay, ‘Bizim vekillerimiz sahada, AK Parti’nin vekilleri nerede demiş?’Hangi sahadalar, herhalde halı sahadalar. Bizim bütün vekillerimiz başta cemiyet olmak üzere düğün ve cenazelerde ilçe ilçe geziyorlar.
 
BOY BOY FOTOĞRAF VERELİM
Çalışma dediği bir kahvede çay içmekse boy boy fotoğraf verelim. CHP’nin vekilleri halı sahada bizim vekillerimiz 1 milyon 800 bin insanımızın yaşadığı toprak sahada. Cengiz Sarıbay, belediye başkanlarımızın vizyonsuz olduğunu söylemiş. 13 belediye AK Parti’nin bedavadan eleştirmenin bir anlamı yok. Sarıbay’ın bir tek ‘Yuvacık Barajı’nı yapamazlar” sözüne katılıyorum. Evet Yuvacık Barajı bu kadar pahalıya birilerine peşkeş çevirerek yapamazdık. 2050 yılına kadar Yuvacık Barajı’na ödemelerimiz devam edecektir.”
 
O ZAMAN AK PARTİ YOKTU
Kocaeli’den Sabiha Gökçen’e başlayan otobüs seferleri için destek olan herkese teşekkür eden Ceyhan,” Yakında bu gelişmelerin Cengiz Topel için yaşarız inşallah” dedi. CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın SEKA Kağıt Müzesi açılışı için “Katil muhakkak olay mahalline geri döner” benzetmesine cevap veren Başkan Ceyhan, “ SEKA Müzesi açılışında İl Başkanı Cengiz Sarıbay’da vardı. Küçükkaya, kimi kast etti bilmem. O katil kim bilmem, belki de iç hesaplarıdır. SEKA’nın geçmişinin anlatmaya kalkamayız. Kimse ekmeksiz kalmadı. SEKA işçilerine sahip çıktık. Katil için aynaya baksın görecektir. Her değere döneminde bakmak lazım. 90’lı yılları kast ediyorum. O zaman AK parti yoktu” şeklinde konuştu.
 
MERAL HANIM İŞİNE BAKSIN
Meral Akşener’in Değirmendere’deki açılışta ‘Başkanlık hayali kuranlar buradaki hazerunu dikkate alsın’ sözlerine cevap veren Ceyhan, “15’inde başbakan olacağım diyen ben değilim. Akşener, akşam ne içmiş bilmiyorum ama Meral Hanım işine baksın, bu günlerin keyfini yaşasın” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ceyhan:, “Meral, Hanım, işine, baksın”,
Yorumlar
Haber Yazılımı