İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Yasaklandı!
Yasaklandı!
Yeni Yerine Taşınıyor
Yeni Yerine Taşınıyor
Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 09:00
 
CHP Adaylarını Bugün Açıklayacak
CHP Parti Meclisi, geçtiğimiz ay CHP Kocaeli Örgütü’nün 5 ilçe belediye başkan adayını açıklamıştı. Parti Meclisi bugün de 7 ilçe belediye başkan adayını açıklayacak
Gebze Haberi
CHP Adaylarını Bugün Açıklayacak

5 İLÇE AÇIKLANMIŞTI

Parti Meclisi, geçtiğimiz ay Sertif Gökçe (Derince), Yakup Törk (Darıca), Ahmet Çalık (Karamürsel), Kemal Memiş (Dilovası) ve İsmet İşeri (Gölcük) Belediye Başkan adayı olarak onaylanmıştı. Partisi Meclisi, yarın gerçekleştireceği toplantının ardından 7 ilçe belediye başkan adayını açıklayacak.

BÜYÜKŞEHİR BELİRSİZ

Bugün açıklanacak 7 ilçe belediye başkan adayı ile birlikte CHP’nin Kocaeli’ndeki 12 ilçe belediye başkan adayları açıklanmış olacak. Ancak Büyükşehir Belediye Başkan adayı belirsizliği sürüyor. CHP ve İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Büyükşehir adayı için sürdürülen ittifak görüşmeleri nedeniyle CHP Büyükşehir adayı yarın açıklanmayabilir.

SARIBAY ANKARA’YA GİTTİ

CHP Parti Meclisi, bugün saat 13.00’te toplanacak. CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, toplantı öncesi genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek için önceki gün Ankara’ya gitti. Saat 17.00’da genel başkan Kılıçdaroğlu ile görüşen Sarıbay’ın, Büyükşehir Belediyesi adayı için İYİ Parti ile yapılması muhtemel ittifakın yaratacağı sıkıntıları anlattığı öğrenildi. Sarıbay, ayrıca ilçe belediye başkanları hakkında genel başkana da bilgi verdi.

SARIBAY: “KENDİ ADAYIMIZ OLSUN”

Büyükşehir’de ittifak arayışı ile ilgili gazetemize konuşan Sarıbay şunları söyledi: “Biz kendi adayımızı çıkarmalıyız. Bizim iki adayımız var ve ikisi de çok kaliteli. Keramettin Gençtürk’ün siyasi kariyeri, Fahri Örengül’ün Büyükşehir Meclisi’nde edindiği tecrübe diğer partilerin adaylarının kat kat üzerinde. Benim kişisel görüşüm, kendi adayımızı göstermek istiyorum. İttifak olursa sorun olur. Seçmenimize kendimizi anlatamayız. İki adayımızdan biri de olur, dışarıdan gelecek başka birisi de olur”. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Adaylarını, Bugün, Açıklayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı