Haber Detayı
15 Aralık 2019 - Pazar 16:05
 
CHP Çayırova’da yeni başkan Soyluçiçek
CHP Çayırova İlçe Örgütü’nün 5.olağan ilçe kongresi bugün Çayırova Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Üç adayın yarıştığı Çayırova’da, Soyluçiçek, 80 delegenin oyunu alarak CHP Çayırova İlçe Başkanlığı’nın yeni başkanı oldu.
Siyaset Haberi
CHP Çayırova’da yeni başkan Soyluçiçek

CHP Çayırova İlçe Örgütü’nün 5.olağan ilçe kongresi bugün Çayırova Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kongreye CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, il kadın kolları başkanı Songül Kaya, il gençlik kolları başkanı Emre Andız, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, CHP Kocaeli eski milletvekili Mehmet Hilal Kaplan ile Hurşit Güneş, CHP Çayırova İlçe Başkanı Çetin Hartamacı, ilçe gençlik kolları Burak İnal, CHP Çayırova Belediyesi Meclis Üyeleri, il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından divan seçimin geçildi. Divan başkanı CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat oldu. Divan seçiminin ardından faaliyet ve mali raporlarını okunarak oylandı. 170 delegenin oy kullandığı kongrede ilçe başkanlığında Cihan Soyluçiçek, Suna Çınar ve Binali Eniş yarışırken, toplam 168 oy kullandı. 1 boş 1 tane geçersiz olmak üzere 166 oy geçerli sayıldı. Kongrede Suna Çınar 19, Binali Eniş 67, Cihan Soyluçiçek 80 oy aldı.

 

 

“İLÇE KONGRELERİ BÜTÜNLEŞTİRİCİ OLMALI”

Faaliyet raporlarının ardından CHP Kocaeli eski milletvekili Mehmet Hilal Kaplan söz alarak konuştu. CHP’li Kaplan, “İlçe kongrelerinin bütünleştirici, kavgadan uzak bir konuşma yapıyordum. Biz AK Parti’den ne istiyoruz? Toplumsal barış. Biz tek adam rejiminden kurtulmak istiyoruz. Biz bunları eleştirirken toplumsal barıştan bahsediyoruz. Bir kişinin iradesine geldiği bir yönetim. Gelelim bize. Toplumsal barışa denk düşen anlayış parti içi barış demektir. Bu eleştirdiklerimizi kendimiz yapıyor muyuz? Üyeler kendilerinin adam yerine konulmasını istiyor. Yaptığımız uygulamalar eleştirdiğimiz iktidarın aynısı. Bu partiden biri ile kol kola yürürken yanındaki partilinize saygı duymuyorsunuz. Ama siz herkesi ötekileştirdiniz hepsini tek tek küstürüp bu partiden gitmesine seyirci oldunuz. Kocaeli’nde uygulanan stratejide en büyük sorumlu il başkanı ve yönetimidir. Kocaeli Büyükşehir İyi Parti’ye verildi. Kocaeli Büyükşehir belediyesi bizde olsa idi 3 veya 4 ilçe daha kazanabilirdik. Bir ilçenin pazarlığını yaparken diğer ilçeleri ekarte ettik. Kocaeli merkezi İzmit’in merkezine vererek Fatma Kaplan Hürriyet’i merkeze alarak büyük bir görev ve sorumluluk verildi. HDP’ye oy veren Kürt kardeşlerim bizden daha çok CHP’ye oy verdi. Yeni gelecek olan ilçe başkanının bu yönde bakmasını istiyorum. CHP Çayırova’da umut olmaktan çıktı” dedi.

KOCAELİ VERİLMEMELİYDİ

CHP’li Kaplan’ın ardından CHP Kocaeli eski milletvekili Hurşit Güneş konuşarak, “Partimiz yerel seçimlerde başarı kazandı. Kazandığımız belediyelerde başarılı olmak zorundayız. Ak Parti içerisinde parçalanmalar başladı. Önümüzdeki seçimlerde bu iktidar gidecek. Bir hatamız oldu. Büyükşehir adayımız yoktu. Kocaeli’nin verilmemesi gerekiyordu. Kocaeli DİSK’in kurulduğu yer. Burası bir emek kenti. Her yeri kaybetti bari Büyükşehir kaybetmeyelim demeliydik. Aynı şey Kandıra için de geçerli. 2023’te Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni kazanabiliriz” dedi.

OTURACAK YER BULAMADIK

Hurşit Güneş’in ardından konuşan CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Kocaeli’ni verelim demedik. Ama genel merkezin aldığı bir karar var. Kocaeli bizde olsa idi ama başka ilçeler alınabilirdi. Ama sözleşme olmadığında İstanbul’u alabilir miydik? İzmit’te 10 bin oy ile alındı. Biz vermek istemedik. Ama yukarda yapılan bir sözleşme vardı. Bende dâhil Büyükşehir’in verilmesini istemedik. Çayırova’da İyi Parti ile bir anlaşma olamadı. 3 kişinin adı geçti. Mustafa Anaç’ın adı geçiyordu. Ama istifa etmedi. Buna rağmen olumlu görüşümü bildirdim. Kimseye bir sözüm veya borcum yok. Bu partiye sevgi saygı egemen olmalı. Darıca’da oturacak yer bulamadık. CHP ailesinin birer fertleriyiz. Aday değilim. Ama verilecek her göreve hazırım. Şimdi konuşanların hepsi seçim zamanı arazi oldu” dedi.

CİHAN SOYLUÇİÇEK'İN YÖNETİMİ

Cihan Soyluçiçek (Başkan), Sema Aktemur Akçay, Gönül Aluç, Ünal Ateş, Ümit Baştuğ, Deniz Buse Bulut, Sadık Cabacı, İbrahim Çamkerten, Erdoğan Demircan, Emre Doğan, Erkan Kaçmaz, Murat Kalkan, Hasan Erdem Kaya, Hasan Tunç, Bektaş Uçan, Pınar Tuğba Uysal, Sabri Yılmaz"

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Çayırova’da, yeni, başkan, Soyluçiçek,
Yorumlar
Haber Yazılımı