İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Kurbanlıklar Geliyor
Kurbanlıklar Geliyor
Servislere Zam!
Servislere Zam!
Haber Detayı
18 Ocak 2017 - Çarşamba 13:16
 
CHP DARICA’DAN “AYAĞA KALKIYORUZ” EYLEMİ
Darıca Haberi
CHP DARICA’DAN “AYAĞA KALKIYORUZ” EYLEMİ

 

 

TBMM’de Çarşamba günü ikinci turu görüşülecek olan anayasa değişikliğine karşı CHP tarafından başlatılan ve Türkiye'nin her yerinde aynı anda “Nerede olursan ol, İçeride, dışarıda, derste, sırada, Hep beraber diktaya karşı ayağa…!” sözüyle gerçekleştirilen ’Ayağa Kalkıyoruz’ eylemi Darıca’da Çınaraltı Meydanı’nda gerçekleştirildi. Meydanda toplanan vatandaşlar demokrasi ve özgürlük için ‘Hayır’ dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk meydanda bir konuşma yaparak bütün Darıcalıları ülkesine, milletine sahip çıkmaya ve bu onurlu cesareti milletiyle beraber göstermeye, halkına, devletine ve bayrağına sahip çıkmaya davet etti. İlçe Başkanı Yakup Törk konuşmasına şu şekilde devam etti:

 

“Buradan tüm Darıca’ya sesleniyoruz bugün ayın 17'si saat:17.00. Şimdi değilse ne zaman ayağa kalkacağız. 1923’te 94 yıl önce kurulan Cumhuriyet temellerinden sarsılmak isteniyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bundan sonra maceraya atılmaması için sizleri de ayağa kalkmaya davet ediyorum.

 

Bugün burada herhangi bir siyasi parti ve siyasi görüşle çıkmadık alana. Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşları olarak buradayız. Biz diyoruzki yasamayı, meclisi ve yargıyı bir kişiye teslim edersek ülkemizin geleceğini karanlığa ve riske atmış oluruz. Çocuklarımızın geleceği için, torunlarımıza hesap verebilmek için gelin, 15 temmuzda bombalara direnen yüce meclisimize sahip çıkalım. Milli irademize sahip çıkalım ve milli irademizi bir kişinin emeline teslim etmeyelim.

 

Bizler bu alanda bu farkındalığı yaratmak için, tek adam diktasına karşı durmak için, siyasi düşünceniz ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni seven birer vatandaş olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin bundan sonra riske atılmaması ve geleceğinin karanlık bir noktaya gitmemesi için toplandık. Kim olursa olsun herhangi bir siyasi lidere karşı değiliz. Kim olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 94 yıllık kazanımını bir kişinin iki dudağı arasına teslim etmeyiniz.

 

Ülkesine ve milletine sahip çıkan herkese saygımız var. Cumhuriyet’in temel değerlerine sahip çıkan herkesle bu yolda yürümeye varız. Gelecek Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nindir. Muasır medeniyetlere bizler ancak bilimle ve akılla çıkabiliriz. Atatürk’ün dediği gibi “Benim naçiz vücudum elbet birgün toprak olacaktır ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır.” Ayağa kalkalım ülkemizin laik, demokratik, sosyal hukuk devletine sahip çıkalım. Gelin başkanlığa hep beraber hayır diyelim.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, DARICA’DAN, “AYAĞA, KALKIYORUZ”, EYLEMİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı