Haber Detayı
28 Eylül 2018 - Cuma 11:40
 
CHP’de aday adaylığı başvuru takvimi açıklandı
CHP’de aday adaylıkları başvurusu için dosyaların teslim edileceği tarihler ve istifa etme zorunluluğu bulunanlar belli oldu
 
 
 
Kocaeli Haberi


Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel seçimler için adaylık başvurularını alacağı takvim belli oldu. Belirlenen takvime göre aday adayı olmak isteyenler 1 Ekim- 19 Ekim tarihleri arasında başvurularını il ve ilçe örgütlerine teslim edecek. Parti genel merkezinden yapılan açıklamaya göre aday olmak isteyen il örgütü, ilçe örgütü, belde başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin 1 Ekim - 12 Ekim tarihleri arasında görevlerinden istifa etmesi gerektiği belirtildi.

KİMLER İSTİFA EDECEK?

Öte yandan adaylık başvurusunda bulunmak isteyen milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, il genel meclisi üyeleri ve muhtarlar için istifa zorunluluğu olmadığı kaydedildi. Aday adaylığı başvurusunda bulunacak belde başkanı ve yöneticilerinin istifa dilekçelerini ilçe başkanlığına, ilçe başkanı ve yöneticilerinin il başkanlığına, il başkanı ve yöneticilerinin ise genel merkeze iletmesi talimatı verildi.

 

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: CHP’de, aday, adaylığı, başvuru, takvimi, açıklandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı