Haber Detayı
11 Aralık 2019 - Çarşamba 09:37
 
CHP’de gençlerde başkanlığa talip!
Siyaset Haberi
CHP’de gençlerde başkanlığa talip!

CHP’de kongre süreci başlarken ilçelerde de adaylar teker teker ortaya çıkmaya başladı. CHP Gebze’de CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Orhan, Darıca’da ise Gökhan Aktaş adaylığını resmi olarak açıkladı.

CHP’nin kongreleri yaklaşırken adaylıklar açıklanmaya devam ediyor. Bir adaylık açıklaması da Darıca ve Gebze'den geldi. Gebze’de 19 Ocak 2020 Pazar günü yapılacak olan kongre için Gökhan Orhan, Darıca’da ise 15 Aralık 2019 Pazar günü yapılacak olan kongre için Gökhan Aktaş adaylığını resmi olarak açıklayarak, başkanlığa talip olduklarını dile getirdiler.

GEBZE’DE GÖKHAN ORHAN ADAY

CHP Gebze İlçe Örgütü’nün 19 Ocak Pazar günü yapılacağı açıklanan kongresi öncesinde ilçe başkan adaylığı için ismi geçen Gökhan Orhan, net olarak adaylık mesajını verdi. Şu anda CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı görevini de sürdüren Orhan bir süredir ilçe başkan adaylığı için çalışma sürdürüyordu. Geçtiğimiz Cumartesi günü CHP Çayırova İlçe Örgütü’nde ilçe başkan adayı Binali Eniş’in adaylık açıklamasına katılan Orhan toplantının ardından yaptığı açıklamada, ilçe başkanlığına aday olduğunu resmen dile getirdi.  Orhan yaptığı açıklamada, Gençlerin ve kadınların yoğun talebi üzerine yola çıktığını kaydeden Gökhan Orhan, “Gençlik kolları genel başkan yardımcılığı görevim devam ediyor. Daha önce Gebze ilçe gençlik kolları başkanlığı görevini ve il gençlik kolları başkanlık görevlerini yürütmüştüm. Artık gençlik kolları evresini doldurdum. Ana kademe siyasetine dahil olma kararı aldım” ifadelerini kullandı.

GENÇLİK KOLLARI BENİ İSTİYOR

Gebze’de gençlik kolları örgütünün delegasyon anlamında kendisine destek olduğunu söyleyen Gökhan Orhan şu ifadelere yer verdi: “Gençlik kolları delegasyonu, ilçe başkanının ben olmam gerektiği kararı aldı. Bu yüzden yola çıktım. Çalışmalarım devam ediyor. Gebze’de siyasete başladım. Siyasette kadın ve gençlerin olmasını istiyorum. Bu da bizim heyecanımızı coşturacak, gücümüze güç katacak. Görüşmeler yapıyoruz. Delegelere kendimizi anlatıyoruz. Bu benim için başlangıç. Belki ilk seçimde kaybedeceğim ama Gebze’de artık gençlerin ana kademede mücadele etmesi gerektiğini göstereceğiz. Bu da gençlerin önünü açacaktır.”

DARICA’DA GÖKHAN AKTAŞ ADAY

Darıca’da 15 Aralık tarihinde saat 10.00’da Adnan Menderes Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan kongrede İse Gökhan Aktaş CHP’nin Darıca ilçe başkanlığına aday olacak. Gökhan Aktaş ise adaylığını şu sözlerle duyurdu: “30.11.2019 tarihinde CHP Darıca İlçe Başkanlığı adaylığımı kamuoyu ile paylaştığım basın toplantıma bizzat katılım sağlayan, gelemeyip telefonla arayan, sosyal medya üzerinden iyi dileklerini belirtip heyecanımı paylaşan ve desteklerini esirgemeyen başta ailem, arkadaşlarım ve dostlarıma, CHP İl yöneticilerimize, İlçe başkanı ve yöneticilerimize, Eski ilçe başkanlarımıza, Eski belediye başkanlarımıza, Belediye meclis üyelerimize, Örgütümüzün kıymetli Üyelerine Kadın ve Gençlik kolları başkanlarımıza ve yönetimlerine, mahalle başkanlarımıza ve yönetimlerine ÇYDD ve ADD Gebze şubesi başkanları ve yönetimlerine basın emekçilerine desteklerinden dolayı teşekkür ederim.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’de, gençlerde, başkanlığa, talip!,
Yorumlar
Haber Yazılımı