Haber Detayı
07 Ocak 2018 - Pazar 21:05
 
CHP'de Kaos Günü!
CHP'nin il kongrelerinden art arda kavga haberleri geldi. Partililer yumruk ve tekmelerle birbirine saldırdı.
 
 
 
Siyaset Haberi


CHP il kongrelerinden art arda kavga haberleri geldi. Aralarında CHP'nin kalesi İzmir'in de bulunduğu toplamda 5 ilde partililer yumruk ve tekmelerle birbirine saldırdı.

"KERBELA ŞEHİTLERİNDEN ÖZÜR DİLE"

CHP İzmir İl Kongresi'nde adaylar konuştuğu sırada sahne önündeki partililer arasında kavga çıktı. Celal Atik Spor Salonu'nda yapılan CHP İzmir İl Kongresi'nde Deniz Yücel ve Utku Gümrükçü aday oldu. Deniz Yücel'in ardından kürsüye çıkan Utku Gümrükçü konuşma yaptığı sırada bir kişi "Utku Gümrükçü Kerbela şehitlerinden hemen şimdi özür dile" yazan bir pankart tutunca iki grup arasında kavga çıktı.

Utku Gümrükçü, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, "Bizim ruhumuzda Deniz Gezmiş'in ruhu var. Kerbela'da şehit edilenlerin ruhu var." demişti.

KONGRE İPTAL EDİLDİ

 

 

 

Milletvekilleri arbedeyi sakinleştirmeye çalışırken, kongreye 15 dakika ara verildi. Kavganın yatışmaması nedeniyle kongre iptal edildi.

AFYON'DA İL KONGRESİNDE YUMRUKLAR KONUŞTU

CHP 36. Olağan İzmir İl Kongresinde iki grup arasında yumruklu kavga yaşanmasının ardından bu kez de CHP Afyonkarahisar İl Kongresinde gerginlik yaşandı. Bir partili, kendisine söz verilmemesine rağmen 2. defa kürsüye çıkan söz verilmeyen eski il başkanının boğazına sarıldı. CHP İl Kongresi'nde eski İl Başkanı Yalçın Görgöz, kürsüye çıkıp konuşma yaptıktan sonra tekrar söz istedi. Divan Başkanı'nın Görgöz'e söz vermemesine rağmen kürsüye çıkarak konuşmasını devam ettirmesi üzerine bir partili arkadan gelip Görgöz'ün boğazına sarıldı. Diğer partililerin de katılmasıyla salon da büyük bir kargaşa yaşandı. Gerginlik, diğer partililerin ve kongrede görevli polislerin araya girmesiyle daha fazla büyümeden önlendi, Görgöz salondan dışarı çıkarıldı.
Kırşehir CHP kongresinde delegelerin iki farklı listede yer alması sonrası kısa süreli arbede çıktı.

İZMİR VE AFYON'U KIRŞEHİR TAKİP ETTİ

İzmir ve Afyonkarahisar'ın ardından CHP'nin Kırşehir İl Kongresi'nde de olaylar çıktı. 11 yıldır İl Başkanlığı görevini yürüten Yılmaz Zengin ile Hüseyin Çakmak'ın aday olarak yarıştığı kongrede arbede çıktı. Kültür Müdürlüğü salonunda yapılan kongrede delegelerin bazılarının her iki listede olması sonrası divan başkanı Necati Yılmaz, iki listede yer alan delegelere hangi listede yer almak istediklerini sordu.

Delegenin iddiaya göre Hüseyin Çakmak'ın listesini seçmesi sonrası gerginlik yaşandı. Partililerin araya girmesi ile gergin hava yerini sükünete bıraktı. Devam eden kongrede Hüseyin Çakmak, barış ve kardeşlik içerisinde geçmeyeceğine inandığım bu kongrede yer almak istemiyorum diyerek adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Mevcut İl Başkanı Yılmaz Zengin ise çıkan arbede sonrası salonda bulunan partilileri sakinleştirerek kongrenin devamını sağladı.

KAYSERİ'DEKİ KIRŞEHİR KONGRESİNDE DE YUMRUKLAR KONUŞTU

İzmir Afyon Kırşehir derken bir kavga haberi de Kayseri'den geldi. Kayserili CHP'liler kongrede yumruklarla birbirlerine saldırdı.

AYDIN'DA DA ORTALIK KARIŞTI

CHP Aydın İl Olağan Genel Kurulu'nda liste tercihinin belirlendiği oylamanın demokratik olmadığı iddiası salonu karıştırdı. Tribünden inen delegelerin kürsüye yürüdüğü genel kurulda tartışma yaşandı.

Aydın'da Söke hariç diğer 16 ilçe teşkilatının üzerinde uzlaştığı Ali Çankır'ın tek aday olarak katıldığı kongrenin açılışında konuşan mevcut CHP İl Başkanı Bayram İnci, aday belirleme sürecinde yaşanan gelişmeleri kürsüden sert bir dille eleştirdi.

İnci, "2,5 yıllık Efeler İlçe Başkanlığı ve 2 yıllık Aydın İl Başkanlığı dönemlerinde hiç kimseden icazet almadan başarıyla çalışıp partimizi en üst noktaya getirdik. Bugün CHP'nin Aydın'daki oy oranı yüzde 41. Bugün aday olan arkadaşımızın yüzde 50 oy hedefine fırsat vermek için aday olmadım.

Kapalı kapılar ardında alınan 'yoruldular' iddialarını asla kabul etmiyorum. Örgütten sorumlu il başkan yardımcısı olmasına rağmen mazeret bildirip hiçbir toplantıya katılmayan bu arkadaşımızın bizimle paylaşmadığı projelerini merakla bekliyorum. Umarım 2019 seçimlerine daha fazla vakit ayırır. Biz parti içinde iktidar olmayı değil, partimizin iktidar olmasını benimsedik. Bundan sonra da partimin bir neferi olmaya devam edeceğim" dedi.

Kaynak: (sondakika.com) - sondakika.com Editör:
 
 
 
 
Etiketler: CHP'de, Kaos, Günü!, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı