Haber Detayı
20 Aralık 2017 - Çarşamba 19:26
 
CHP Gebze’de İcra Açıklandı
Geçtiğimiz hafta gerçekleşen ilçe kongresinin ardından CHP Gebze’nin yeni Başkanı Musa Yılmaz, İcra Kurulu’nu açıkladı.
Gebze Haberi
CHP Gebze’de İcra Açıklandı

CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz bu akşam bir basın toplantısı düzenledi. İlçe binasında düzenlenen basın toplantısına ilçe başkanı Musa Yılmaz yanı sıra ilçe gençlik kolları başkanı Savaş Gayretli, ilçe yöneticileri Recep Şamdanlı, Cavit Kapoğlu, İsmail Çiçek, Arzu Çakmak Pehlevan, Ali Kara ve CHP Gebze Belediyesi Meclis Üyesi Neşe Celep Çetiner katıldı. Gerçekleşen toplantıda bir konuşma yapan CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, “Bu akşam buradaki toplantıda basın mensupları ile iletişim halinde olmak için toplandık.

BASINA EŞİT MESAFEDE OLACAĞIZ

İcra kurulu ve ilçe yönetimimiz belirledik. Tüm basına eşit mesafede olmak istiyoruz. Herkesin siyasi bir görüşü vardır. CHP olarak sizlerden beklediğimiz tarafsız olmanızdır. Tüm siyasi partilere eşit mesafede olmanızı dilerim. İcra kurulumuzu belirledik. İlçe sekreteri İsmail Çiçek, ilçe saymanı Arzu Çakmak Pehlevan, bilişim sorumlusu Canan Türk, eğitim sekreteri Dilek Tat, örgütlenmeden ilçe başkan yardımcıları Cavit Kapoğlu, Engin Dursun, Ali Kara, hukuk işlerinden sorumlu ilçe başkan yardımcısı Sevinç Duygu Öner Mermer, esnaf ve sanatkârlardan sorumlu ilçe başkan yardımcısı Hikmet Orhan.

3 AY BOYUNCA ÇALIŞTIM

Eylem ve etkinliklerden sorumlu ilçe başkan yardımcısı İbrahim Özdede ve Recep Şamdanlı, çevre ve sağlık işlerinden sorumlu ilçe başkan yardımcısı Sebahattin Bilgin, basın ve halkla ilişkilerden sorumlu ilçe başkan yardımcısı Ali Haydar Araz, gençlik ve sorumdan sorumlu ilçe başkan yardımcısı Tayfun Akçay, sendikalar ve sivil toplum kuruluşlarından sorumlu ilçe başkan yardımcısı Hasan Gök, yerel yönetimlerden sorumlu ilçe başkan yardımcısı Şehzade Boran. Geçtiğimiz günlerde bir ilçe kongresi gerçekleştirdik. 3 ay önce aday olmayı düşündüm diyerek çalışmalarıma başladım. 3 ay boyunca çalıştım.

 

 

DEMOKRATİK SEÇİM OLDU

Yönetim kurulunu da o zaman oluşturmuştum. CHP’nin kanaat önderlerinden ve partinin tüm mensuplarından memnunum. Kendi irademle bir ilçe yönetimi oluşturdum. Delegeler şahsıma görev verdiler. 13 Aralık’ta mazbatamıza alarak devir teslim ile göreve başladık. Ardından gençlik kolları kongremiz oldu. Önümüzdeki günlerde de kadın kolları kongremiz olacak. Gençlik kolları kongresi rövanş gibi yakıştırmalar yapıldı. Gençlerin tek liste olması için görüşmeler yaptık. Parti bilinci için gençlerle bu tür iletişimlerim oldu ve olacak. Her iki aday vardı. Hiçbir adaydan taraf olmadım. Gençlerin demokratik bir seçim oldu.

GEBZE’DE BİRLİK YAPILIYOR

Kadın kollarında da aynı durumum olacak. Güya seçilen Savaş Gayretli’ye çekil demişim. CHP’de kimsenin iradesine ipotek koyamaz. Tek bir dileğim var. Dışardan duyduklarınızla değil. Tüm ilçe yöneticileri ile temas halinde olup iletişim halinde olun. Tüm basına eşit mesafede olacağız.” diye konuştu. Gerçekleştirilecek olan CHP il kongresi ile ilgili olarak CHP’li Yılmaz, “İl başkanı konusunda il delegelerini toplayacağız. Tüm adaylara eşit mesafedeyiz. Tüm ilçeleri kapsayacak bir il başkanı ile yol alacağız. Kimse daha net olarak adaylığını açıklamadı. Gebze’de siyaset birlik adına yapılıyor.

 

 

KADIN KOLLARI ERTELENEBİLİR

103 delege olarak bir ve doğru noktada olacağız. İl başkanı olacak olan arkadaşımızla oturup konuşacağız. Gebze’nin haklarını alıp getireceğiz.  23 yıldır Gebze’de iktidar olamamış bir partiyiz. 2 üniversiteden öğretim görevlisi ile Gebze’deki tüm sorunların haritasını çıkaracağız.  Kadın kolları kongresi bu hafta olacaktı. Ancak yoğun programlardan dolayı bir erteleme olabilir.” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Gebze’de, İcra, Açıklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı