Haber Detayı
10 Aralık 2017 - Pazar 12:59
 
CHP Gebze'de Listeler Belli oldu!
CHP Gebze İlçe Başkanlığı’nın olağan ilçe kongresi gerçekleştiriliyor. Gerçekleşen kongre de adaylar listelerini açıkladı. İşte Recep Dursun, Musa Haydaroğlu ve Musa Yılmaz'ın listesi.
Gebze Haberi
CHP Gebze'de Listeler Belli oldu!

Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongreye CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet ve Tahsin Tarhan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nın danışmanı Cuma Kalavar, CHP Kocaeli Eski Milletvekilleri Mehmet Hilal Kaplan, Hurşit Güneş ve Hikmet Erenkaya, CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, ilçe kadın kolları başkanı Ülker Yiğit, ilçe gençlik kolları başkanı Esener Eşsiz, CHP Gebze Belediyesi Meclis Üyeleri, ilçe başkan adayları Musa Haydaroğlu, Musa Yılmaz, SP Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, Emek Partisi Gebze İlçe Başkanı Hasan Atik, CHP Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar, CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karadılar, Eğitim-Sen Gebze Şube Başkanı Ogur Aydın, Eğitim-İş Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Bülent Metin, Çelik-İş Gebze Şube Başkanı Şerafettin Koç, il ve ilçe yöneticileri, delegeler ve partililer katıldı. 

ADAYLARA BAŞARILAR DİLEDİ 
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongrede ilk olarak divan seçimi yapıldı. Ardından CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun bir konuşma yaparak, “15 Temmuz darbe girişiminden sorma muhalif tüm kesimler açlığa mahkûm edildi. CHP Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi haksız şekilde görevden alındı. Şiddetle kınıyorum. Tek adam rejimi oldu. Bu süreçte CHP’nin il ve ilçe kongreleri önem teşkil etti. Kongremizin hayırlı olmasını diliyor tüm adaylara başarılar diliyorum.” dedi. 

TEKİN DİVAN BAŞKANI SEÇİLDİ 
Recep Dursun’un konuşmasından sonra divan başkanı olarak CHP İstanbul Milletvekili Gürel Tekin, Zeynep Çiğdem Canbaz ve Gazi Aydoğdu seçildi. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Zor ve sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Sayın Erdoğan ansızın gelebileceğimizi söyledi. Ancak nereye gideceğini bilmiyoruz. Dış politika milli mesele olduğu için paylaşılması gerekir. Ancak kimse ile paylaşılmıyor. Nereye gidiyoruz ne zaman gireceğiz bilmiyoruz. Reza’nin rezalet meselesi son günlerde tartışılıyor. 

IZDIRAP DUYUYORUZ 
17/25 Aralık’ı bir cehennem kabul edip yargıya taşıyın dedik. Şimdi ise elin oğlu bunu elini aldı bize vuruyor. Reza’yı milli kahramanlıktan milli hain ilan ettiler. Ana muhalefet olarak ızdırap duyuyoruz. Size bunu kim getirdi ise ABD’ye de götüren onlardır. Ciddi rezaletlerle karşılaşabiliriz. Bu davanın beka sorudur. Milli ve yerli diyorlar. Kullandığınız koltuklar bile yerli değil. Man Adası belgelerinin sahte olduğunu ifade ettiler. Ne sattınız da bu paralar geldi? Suç ortaklığı oluşmuş kimse de sesini çıkarmıyor. Ama biz bunun takipçisi olacağız.

GEBZE'DE TOPRAK KALMADI
İktidar her yerde var. Muhalefet ise demokrasilerde olur. Size de kalmaz. Belediyelerle ilgili Gebze’de çocuklarımızın basacağı toprak kalmamış. FETÖ darbesi oldu. 11 tane FETÖ’cü belediye başkanı çıktı. Bunları görevden alarak bazılarını tutukladılar. Kendi belediye başkanları istifa etmeye başladılar. Hangi gerekçe ile istifa ettikleri belli değil. 2 gün önce imar kirliliği ile ilgili olarak gerekçe ile Ataşehir Belediye başkanını görevden aldılar. İstanbul’un yüzde 60 kaçak olduğu bir yerde hiçbir belediye başkanı kalmaz. 

ÜLKENİN CHP’YE İHTİYACI VAR 
Deprem alanları için ayrılan yerler birilerine peşkeş çekildi. Sizden başka hiç kimse bu şehirlere bu kadar ihanet eden olmamıştı. Şimdi de askeri alanlar ve Silivri’de tarım alanlarına göz diktiler. Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var. Biriken bunca meseleleri çözecek tek parti var CHP. Bu iktidar 15 yıldır devleti yönetemedi. İhale hükümeti. Sürekli kandırıla ve yanılmalarla dolu. Reza gibi 24 yaşında bir genç İran’dan gelip bunları kandırıyor. Çok ciddi tehlike ile karşı karşıyayız. AK Parti’li kardeşlerim aklınızı başınıza alın.” dedi. Gürsel Tekin’in konuşmasından sonra ilçe yöneticisi Olcay Öğüt hesap raporlarını okudu.

LİSTELER BELLİ OLDU

iŞTE RECEP DURSUN'UN LİSTESİ;

İsmail Sungur, Olcay Öğüt, Olgun Ertunç Erçelik, Serhat Yaşar, Özgür Sezgin, Alaattin Yücel, Sait Alkaya, Sebiha Aydın, Ülker Yiğit, İsa Kiraz, Seyhan Topaç, Dilek Dalkıran, Cemal Acar, Ahmet Atayşen, Dilesen Karataş, Can Günel

iŞTE MUSA HAYDAROĞLU'NUN LİSTESİ;

Fatma Demirli, Filiz Berber, Elif Alhan, Didem Seçkin, Melek Deniz Baş, Bilge Altıntaş, Oğuz Mert, Erol Ateş, Muharrem Erdoğan, Suat Yılmaz, Gökhan Orhan, Ali Elmas, Fatih Ada, Deniz Kartal, Özgür Karakaya, Dilek Başıbüyük

iŞTE MUSA YILMAZ'IN LİSTESİ;

Ali Haydar Araz, Ali Kara, Arzu Çakmak Pehlevan, Canan Türk, Cavit Kapoğlu, Dilek Tat, Duygu Sevinç Öner, Engin Dursun, Hasan Gök, Hikmet Orhan, İbrahim Özdede, İsmail Çiçek, Recep Şamdanlı, Sebahattin Bilgin, Şehzade Boran, Tayfun Akçay

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Gebze'de, Listeler, Belli, oldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı