Haber Detayı
04 Nisan 2016 - Pazartesi 17:10
 
CHP GEBZE’DE SULAR DURULMUYOR
CHP Gebze’de bazı meclis üyelerinin İlçe Başkanı’ndan habersiz toplantı yapmasıyla başlayan, Grup sözcüsü seçimlerinde ayyuka çıkan kriz, Belediye Meclis toplantısında tavan yaptı. Olaya Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve il başkanı Sarıbay el koyarken, disiplin kurallarının işletilip işletilmeyeceği merak ediliyor.
Gebze Haberi
CHP GEBZE’DE SULAR DURULMUYOR

CHP Gebze İlçe Örgütü’nde sular durulmuyor. Cuma günü yapılan Gebze Belediye meclis toplantısında CHP Meclis Üyeleri arasında yaşanan ayrılığın yankıları sürüyor. Meclis üyeleri arasında ki gruplaşma CHP’de önümüzde ki günlerin hareketli geçeceğinin en büyük göstergesi oldu. Geçtiğimiz ay CHP’de bazı meclis üyeleri, İlçe Başkanı Recep Dursun’un haberi olmadan toplantı düzenlemiş, yaşanan olaya İlçe başkanı Recep Dursun, “CHP’nin Gebze’de patronu benim. Meclis üyeleri yanlış yaptı.”diyerek tepki göstermişti. İşte bu toplantıyla başlayan kriz Belediye Meclisi’nde zirve yaptı.

ÇALIŞMALARA GÖLGE DÜŞÜRDÜ

Grup sözcülüğü için Partililerin kendi aralarında yaptığı oylama da yaşanan bölünme sonucu, Fahrettin Bostan ve Murat Erdoğan Belediye Meclisi’nde grup kararının aksine hareket ederek bireysel olarak komisyonlara aday olarak İlçe Başkanı Recep Dursun’u zor durumda bıraktılar. Meclis toplantısı boyunca Recep Dursun yapılan bu hareketten dolayı gergin anlar yaşarken, bu bölünme CHP’de oluşan bahar havasına gölge düşürdü. Zira İlçe Başkanı Recep Dursun tarafından yerelde iktidar için her hafta gerçekleşen Mahalle toplantılarıyla Partiye silkelenme gelmişti.

TARHAN VE SARIBAY KRİZE EL KOYDU

Yaşanan krize Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay el koydu. Meclis toplantısı sonrası hafta sonu Tarhan ve Sarıbay Gebze ilçe Örgütü’nü ziyaret etti. Her ne kadar görüşme kamuoyuna ilçe örgütünün çalışmaları ve ülke gündemi üzerine değerlendirme olarak lanse edilse de yapılan görüşme de Meclis üyeleri arasında ki krizin konuşulduğu öğrendi. Tarhan ve Sarıbay’ın yaşanan olayla ilgili İlçe başkanı Recep Dursun’dan bilgi aldıkları öğrenildi. Bu kriz sonrası CHP’nin parti içi disiplin kurallarını işletip işletmeyeceği ve İlçe başkanı Recep Dursun’un açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, GEBZE’DE, SULAR, DURULMUYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı