Haber Detayı
11 Ocak 2017 - Çarşamba 11:57
 
CHP Gebze gazetecileri unutmadı!
CHP Gebze İlçe Örgütü, 10 Ocak Çalışan gazeteciler Günü dolayısıyla hem söyleşi etkinliği düzenledi hem de Gebze’de görev yapan gazetecilere plaket verdi. Gazeteci Tayfun Talipoğlu da “Hangi fikirden olursa olsun, birbirimizi çok sevmeliyiz” dedi.
 
 
 
Gebze Haberi


 

Gebze Kent Meydanı Kültür Merkezi’ndeki etkinlikte ünlü gazeteci Tayfun Talipoğlu, hem gazetecilik anılarını anlattı hem de meslektaşlarına önemli önerilerde bulundu. Etkinlikte konuşan CHP Gebze ilçe başkanı Recep Dursun, gazeteciliğin zor ve fedakarlık isteyen bir meslek olduğunu ifade ederken, görev yapan gazetecilere başarılar diledi.

BİRBİRİMİZİ SEVEMİYORUZ

Gazeteciliğin bir yaşam biçimi olduğunu söyleyen Talipoğlu, “Özellikle yerelde ve gece amirliği yapmayan kişilerin gazeteci olamayacağını söyledi. Yerelde ve yaygın medyada da aynı sıkıntıların yaşandığını söyleyen Talipoğlu, “İşsiz gazeteci yoktur, çalışan ama par almayan gazeteci vardır. Bir süredir ben de Halk TV’de ücretsiz çalışıyorum ama yandan medyada çalışanlara acıyorum. Bir gün Irak’ı bombalıyorlar, bir süre sonra barış olunca yıkayıp yağlamaya çalışıyorlar. Bir insanın inanmadığı şeyleri yazması ne kadar da kötü bir durum” dedi. AK Parti’nin kendisine iki kez milletvekilliği teklifi ettiğini de söyleyen Talipoğlu; “Bu memlekette demokrat geçinen insanların en büyük sorunu birbirimizi sevemiyoruz. Hangi fikirden olursa olsun birbirimiz sevmeli ve insanlarla sohbet etmeliyiz. Bir kez karşılıklı sohbet eden insanlar birbirlerine kin besleyemezler” diye konuştu.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Levent Altun da, gazeteciliğin bir mesleğin yanı sıra yaşam şekli olduğunu ifade ederek, “Zor şartlarda gece gündüz çalışan emekçi gazeteci meslektaşlarımı kutluyorum” dedi. Konuşmaların ardından Gebze’de görev yapan gazetecilere plaket verildi.

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: CHP, Gebze, gazetecileri, unutmadı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı