Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 14:25
 
CHP Gebze Gençlerde İlk Aday Gayretli!
CHP Gebze İlçe Gençlik Kolları kongresi öncesi ilk adaylığını açıklayan isim Savaş Gayretli oldu.
 
 
 
Gebze Haberi


CHP Gebze İlçe Gençlik Kolları’nın 17 Aralık Pazar günü yapacağı olağan ilçe gençlik kolları öncesi ilçe gençlik kolları başkanlığı için aday olacak isimler adaylıklarını açıklamaya başladı. İlçe gençlik kolları başkanlığına ilk adaylığını açıklayan isim Savaş Gayretli oldu. Savaş Gayretli dün akşam CHP Gebze İlçe binasında adaylığıyla ilgili olarak bir basın açıklamasında bulundu. Düzenlenen basın açıklamasına CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, ilçe kadın kolları başkanı Ülker Yiğit, ilçe gençlik kolları başkanı Esener Eşsiz, CHP Gebze Eski İlçe Başkanları Sedat Tatar, Yakup Yılmaz, CHP Gebze İlçe Başkan adayları Serdar Tüze, Musa Haydaroğlu, CHP Kocaeli Eski İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan ile partililer katıldı.

BAŞARILAR DİLİYORUM

Toplantıda ilk olarak CHP Gebze İlçe Gençlik Kolları Başkanı Esener Eşsiz bir konuşma yaparak, “Gençlik kolları başkanlığı için Savaş Gayretli arkadaşımız adaylık açıklaması yapacak. Kendisine çıktığı bu yolda başarılar diliyorum.” dedi. CHP Gebze İlçe Gençlik Kolları Başkanı adayı Savaş Gayretli ise yaptığı konuşmada, “‘Ne olacak bu memleketin hali? diye hayıflanmayı biz kendimize hiçbir zaman yakıştıramadık. Çünkü bizler yüreği bağımsızlık ateşiyle yanan gençleriz. Çünkü bizler Cumhuriyet Halk Partisi’nin altı okunu göğsümüze siper eden neferleriz. Nereden geldiğimizi ve nereye gitmek istediğimizi asla unutmayız.

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeften ayrılmadan; emekçi, yoksul ve ezilen halkımızın daha adil, daha eşit, daha güzel yarınlarda yaşamalarını sağlamak adına, devrimciliği alınyazımız olarak görüp kendi gençliğimizin en güzel yıllarını harcayarak biz bu yola baş koyduk. Biz gücümüzü, ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyenlerden, 6 Mayıs şafağında yüzünde tebessümle darağacına yürüyenlerden, biz gücümüzü Ankara kar altındayken anahtarı apansız bir ölüme çevirenlerden, ‘Ne ezen ne ezilen insanca hakça bir düzen’ şiarıyla her türlü sömürüye karşı isyan edenlerden, ‘Her yer Taksim her yer direniş’ sloganlarıyla sonsuzluğa gidenlerden alıyoruz.

GENÇLİĞİN İDDİASINI DAHA DA BÜYÜTMEK

İşte bu güçle ve sarsılmaz bir inançla çıktığımız bu yolda, hiçbir zaman geri adım atmadan, geleceğe doğru yürürken ardımızda iz bırakarak, mücadeleye daha fazla sarılma kararımızı ilan ediyoruz. Gençliğin iddiasını daha da büyütmek, gerek parti içinde gerekse ülke yönetiminde daha çok söz sahibi olmasını sağlamak için, ötekileştirmek yerine umut dağıtarak herkesi kucaklamak için, Gebze’de partimizin bayrağını daha da yükseklere taşımak için, tarlalardan fabrikalara sokaklardan fakültelere kadar her yerde örgütlü bir gençlik yaratmak için 17 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek olağan gençlik kongremizde CHP’nin devrimci ve onurlu neferlerinin oylarına ve desteklerine talip olduğumuzu sizlere duyurmayı görev sayıyorum.

HAYIRLI OLSUN

Demokrasi adına birlikte yarışacağımız onurlu ve inançlı tüm aday arkadaşlarımıza şimdiden başarılar dileyerek kongremizin bir şölen havasında geçmesini ve gençliğimizin birliğini ve beraberliğini daha da güçlendirmesini temenni ediyorum. Partimiz, ülkemiz ve gençliğimiz adına hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından partililer Savaş Gayretli’yi tebrik ederek toplu olarak fotoğraf çektirdi.

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: CHP, Gebze, Gençlerde, İlk, Aday, Gayretli!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı