Haber Detayı
14 Ekim 2018 - Pazar 15:31
 
CHP Gebze'ye Yeni Kadın Kolları Başkanı
Cumhuriyet Halk Partisi Gebze İlçe Başkanlığı düzenlediği programla yeni ilçe kadın kolu başkanını partililere tanıttı. Yaşa Erdoğan, CHP Gebze İlçe Kadın Kolları Başkanı olarak göreve getirildi.
Gebze Haberi
CHP Gebze'ye Yeni Kadın Kolları Başkanı

Partinin ilçe binasında gerçekleştirilen törene katılım oldukça yoğundu. CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, CHP Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya ve çok sayıda partilinin katıldığı toplantıda, yeni kadın kolları yönetimi de partililere tanıtıldı. Erdoğan etkinlikte yaptığı konuşmada, “Atatürk’ün bize emanet ettiği demokratik, laik ve sosyal hukuk devletine yeniden kavuşmak için hepinizi mücadelemize ortak olmaya davet ediyoruz” açıklamalarında bulundu. Yaşa Erdoğan’ın başkanlık edeceği kadın kolları yönetiminde şu isimler yer alacak;

İŞTE YENİ YÖNETİM

Yaşa Erdoğan-Başkan

Hülya Taşcı-Başkan Yardımcısı

Nurcan Ada-Sayman

Sibel Dağlı-STK’dan sorumlu

İsmihan Eroğlu-Örgütlenmeden sorumlu

Beycan Demir-Basın ve yayın sorumlusu

Şerife Albayrak-Bilişim sorumlusu

Günay Odabaş-Örgütlenmeden sorumlu

Fatma Güzey-STK’dan sorumlu

“ÜSTÜN BAŞARILAR DİLİYORUM”

Törende bir konuşma gerçekleştiren CHP’li Yılmaz, “İlçe kongresi sonrasında göreve gelmiş olan Bilge Ercan Altıntaş ve yönetimine hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bugün itibari ile görevden ayrılmış olan eski yönetim yerine yeni kadın kollarını oluşturduk. Bu konuda İl Kadın Kolları Başkanımız Songül Kaya’yla yaptığımız görüşmeler ve konuşmalar sonrasında Gebze’de kadın kollarını tekrardan yapılandırdık. Şu an itibariyle Yaşa Erdoğan CHP Gebze Kadın Kolları Başkanı olarak atanmıştır. Arkadaşlarıma görevlerinde üstün başarılar diliyorum” dedi.

“HER ZAMAN DESTEKCİSİ OLACAĞIZ”

Yılmaz’ın ardından kürsüye çıkarak partililere seslenen Kaya ise şunları aktardı; “Kadının olduğu yerde güzellik ve barış olur. Umut ediyorum ki Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisini burada bir üst seviyeye taşımak için gerekli tüm desteği Yaşa Hanım ve ekibi yapacak. Kadın kollarının farklı yönetmelikleri vardır. Bilgi paylaşımı yapıp birlikte hareket edeceğiz. Ortak eylem ve söylem bizim gücümüzdür. Burada hepimize büyük işler düşüyor. Bizim kaybetmek ve ötekileştirmek gibi bir düşüncemiz söz konusu değildir. Tüm partililer olarak her zaman kendisinin ve ekibinin yanında olacağız.”

“MÜCADELEMİZE ORTAK OLMAYA DAVET EDİYORUM”

En son olarak kürsüde kendini tanıtan Yaşa Erdoğan ise, “40 yıldır Gebze’de ikamet etmekteyim. CHP Gebze Kadın Kolları Yönetimi olarak önceliğimiz parti bayrağını en iyi şekilde dalgalandırmaktır. Kadınlarımızın siyasette önemli bir yeri var. Kadının olduğu her yerde bir seviye vardır. Bu nedenle CHP olarak kadınlarımıza çok önem veriyoruz. Kimseyi ayrıştırmadan, bütünleştirici ve kendi örf adetlerimizle sahada yer alacağız. Son 15 yılda saldırıya uğrayan, örselenen ve yok edilmeye çalışılan Cumhuriyetimizin kazanılması ve bunun korunması için biz kadınlara büyük görev düşüyor. Umudumuzu, direncimizi diri tutarak mücadeleye devam etmeliyiz. Yaşanılabilir bir kent hepimizin hakkı. Atatürk’ün bize emanet ettiği demokratik, laik ve sosyal hukuk devletine yeniden kavuşmak için hepinizi mücadelemize ortak olmaya davet ediyoruz. İlk etapta parti içi ayrışmaları ortadan kaldıracak, yerel seçimlerde hedefe ulaşmak için planlamalar yapacağız, kent yaşamına dair çözüm önerilerini hayata geçireceğiz, önceki kadın kolları emekçilerimizi ziyaret edecek ve çevre ilçelerle eş güdümlü projeler üreteceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Gebze'ye, Yeni, Kadın, Kolları, Başkanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı