Haber Detayı
08 Ekim 2018 - Pazartesi 19:25
 
CHP İttifak Yapacak mı?
CHP genel merkezinde toplanan MYK esnasında açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "CHP'nin yerel seçimde ittifak yapıp yapmayacağı" sorusuna "Böyle bir hazırlık yok, gündemimizde ittifak yok" cevabını verdi.
 
 
 
Siyaset Haberi


CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında partinin genel merkezinde toplandı. Toplantı sürerken açıklamada bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 'CHP'nin yerel seçimde ittifak yapıp yapmayacağı' sorusuna "Böyle bir hazırlık yok, gündemimizde ittifak yok. Biz, her bir ilde, ilçede mutabakatı sağlayacak, tüm partilerin oyunu alacak adayları göstereceğiz ve bu seçimde en büyük başarıyı elde eden, bu seçimden galibiyetle çıkacak olan parti CHP olacak." diye yanıt verdi.

"Af tartışmalarına" ilişkin soru üzerine Öztrak, tartışmaları izlediklerini, önerilerden sonra CHP'nin konuşacağını söyledi.

 

İNCE SORUSU

"MYK'de aday belirlemeye ilişkin ön seçim konuşuldu mu? 'İstanbul'da ön seçim olursa Muharrem İnce'nin aday olabileceği' açıklamalarını nasıl değerlendirirsiniz?" sorusu üzerine Öztrak, yöntem konusunu il ve ilçe bazında söyleyebilmek için erken olduğunu, yöntemlere Parti Meclisi'nin karar vereceğine değindi.

Faik Öztrak, Parti Meclisi'nin acil bir durum çıkmaması durumunda normal süresinde yapılacağını kaydetti.

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: CHP, İttifak, Yapacak, mı?,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı