Haber Detayı
26 Şubat 2019 - Salı 16:13
 
CHP kavgaya sünger çekti!
Çalkantılı günler yaşayan CHP Gebze’de Meclis Üyesi Adayları tanıtıldı. Partinin önem gelen isimlerinin de yer aldığı aday tanıtım toplantısında, 31 Mart seçimleri için yerelde iktidar vurgusu yapıldı.
Gebze Haberi
CHP kavgaya sünger çekti!

İlçe Başkanı Musa Yılmaz ile Belediye Başkanı Recep Dursun arasında  Meclis Üyesi Adayları nedeniyle yaşanan sıkıntı sonrası, CHP Gebze, meclis Üyesi aday tanıtımında bir araya geldi. SKM Başkanı Kemal Nişancı tarafından organize edilen programda, gerginliklere sünger çekildi ve birliktelik vurgusu yapıldı. Partinin emektar ve köşe taşı isimlerinin de yer aldığı Programda konuşan İlçe Başkanı Musa Yılmaz, “ CHP, hiç olmadığı kadar 25 yılın sonunda İYİ Parti ve diğer katmanlarla yaptığımız İttifakla birlikte iddialı durumdayız. İnanın seçim at başı şeklinde küçük farkla yürümektedir. Bu seçimi bu ittifakla beraber kazanacağız. 25 yıl sonra Gebze Belediyesini alacağız. Gebze, kötü yönetiliyor. Son 15 yılda sadece rant projeleri var. Bu rant projeleri, yandaşların cebine çıkar amaçlı, ekonomik kaynak oluşturma amaçlı oldu. Gebze sorunlar yumağına dönmüş, köy havasında bir metropol ilçe bu hale getirilmiş Gebze’de sokağa çıkıp çalışma yapamayacak durumda olmasına rağmen, bunlar hala iddialı. Bu iddianın sebebi biziz. İyi çalışmadık, topluma doğru ulaşmadık. Eğer çalışsaydık bugün bu belediye bunların elinde olmazdı. Bu dönem el birliğiyle belediyeyi kazanıp, Gebze’nin geleceğine ışık olacağız.”dedi.

 MİLLET İTTFAKI’NA SALDIRI VAR

Musa Yılmaz’dan sonra konuşan Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan,” Son günlerde inanılmaz bir saldırı var Millet İttifakı’na. Yok zillet İttifakı, yok Türkiye’nin en büyük sorunu beka sorunuymuş, işsizlik ve enflasyon sorunu yokmuş gibi Millet İttifakı’na saldırı var. Anketlerde artık Millet İttifakı öne çıkmaya başlayınca saldırılar geldi. Burada ki birlik ve beraberlik çocuklarının yüzüne bakınca onurlu ve gururlu olacaklar. Ülkesinin birliği için bir araya gelen Millet İttifakı’nın  suçlamaya kalkıyorlar. Bu birlik ve beraberliğin gelecekte ne getirdiğini herkes görecek. Seçimi kazanırız ya da kaybederiz önemli değil, ama en azından çocuklarımızın yüzüne bakarken, ülkemizin geleceği için bir araya geldik diyebileceğiz.

UMUTLAR YÜKSELİYOR

Her yerde umutlar yükseliyor, her yerde anketlerde önde çıkmaya başladık. Bu yüzden 15 yıllık burada ki rant iktidarına son vermeliyiz. Bizler Gebze’nin çocuğuyuz. Burada yaşayıp, burada ekmek yedik. Onların adayları ise seçim için buraya gelmişler, misafirler, İstanbul’da oturuyorlar. Biz Gebze’deki sorunları biliyoruz. Yavuz Selim’de, Hürriyet’de, Gaziler’deki sorunları biliyoruz. Biz bu kenti birlikte yöneteceğiz. Dünyanın en büyük köyü Gebze’yi İl yapacağız, kent yapacağız. Bu birlikteliği bütünleştirip, adaylarımızla birlikte çalışmalıyız. sorumluluğumuz büyük. Meclis Üyesi adayları sıralarına bakmadan sahaya çıkmalı, Gebze’de iktidar olmamız için çalışmalıyız. Bu birliktelik iktidara giden bir yol olsun, hep birlikte Millet İttifakı’nın bütünlüğünü pekiştirmek için bu bir arayı iyi değerlendirmeliyiz.”diye konuştu.

DURSUN PROJELERİNİ ANLATTI

Belediye Başkan Adayı recep Dursun ise projelerine değinerek, “ Şu an ki yönetim belediyeyi ticarethane, vatandaşı müşteri olarak gördü. Sorunları çözmek yerine, yandaşlarına kaynakları aktardılar. Ötelenen sorunlar var, şu anda üstlendiğimiz misyon çok önemli. Bizim kaybedecek zamanımız yok. Kaynakları doğru kullanacağız, Gebze’nin meclislerle yönetilmesini sağlayıp, tüketen değil üreten bir Belediye sağlayacağız. Kooperatifçilikle sağlıklı, ucuz ürün temini sağlayacağız. Asla satan değil, üreten olacağız. Gelir düzeyi düşük olan tüm vatandaşlara pozitif ayrımcılık yapacağız. Tapu sorunu var, haklarına saygılı olduğumuzu bir kez daha söylüyoruz. Belediyeyi halka iade edeceğiz, asla ayrımcılık olmayacak, kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, dayanışmayı sağlayacağız. Gebze değer katan bir kent olacak, ortak yaşama kültürü ve kentlilik bilincini sağlayacağız. Gebze Belediyesi’nde Ar-Ge bölümleri açacağız. Umutlu bir yola çıktık. Hizmet odaklı bir Belediye için yola çıktık. Haramilerin saltanatına son vereceğiz.”dedi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, kavgaya, sünger, çekti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı