Haber Detayı
22 Kasım 2019 - Cuma 16:57
 
CHP’li Akar metroya destek çıktı
Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili ve PM Üyesi Haydar Akar, Büyükşehir Belediyesinin metro projesine sahip çıktı.
Siyaset Haberi
CHP’li Akar metroya destek çıktı

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, bugün CHP İl binasında CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, il yöneticileri ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Engin Taşdemir ile Meclis Üyesi Orhan Tanış’ın eşliğinde gerçekleştirdiği basın açıklamasında metroya sahip çıktı. Akar, metro devrini doğru bulmadığını söyledi. Akar, şunları kaydetti: Karaosmanoğlu'nu 10 yıl sonra kimse hatırlamayacak. Sefa Bey, hodri meydan dedi. Çıksınlar. Ülkeye en büyük kazık şu an yaptıkları yap işlet devret modelleridir. Metro devrini ben doğru buluyorum. İstanbul Ankara metro çalışmalarını bakanlık yapıyordu. Şimdi biz kazandık yapmazlar. Genel bütçeden yüzde 5 kesilerek metro yapılacak. Metro bu kentin ihtiyacı. Başkana bir müjde veriyorum. Bir dahaki seçimde üzerimize kalan borcu ödeyeceğiz. Ben yıllarca meclis kürsüsünden Kocaeli'ye niye metro yapmıyorsunuz derken kendi vekilleri sırtüstü yatıyordu” dedi.

ÖZEL GÜNLERDEN SORUMLU VEKİL

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker'e de cevaplar veren Akar, "İlyas Şeker, en çok kaza yaşanan Kandıra yolunu hiç konuştu mu? Deniz dolgularını konuştu mu? Demir yollarının lojistik bağlantısını konuştu mu? İşten çıkarılanlara sahip çıktığını duydunuz mu? Cengiz Topel'e 5 kez açılış yaptılar, hiç konuştuğunu duydunuz mu? Kandıra'da 18 köyün İstanbul barajı için mağdur, konuştuğunu duydunuz mu? Duyamazsınız. Meclis konuşmalarında bu kenti bulamazsınız. Bu kenti konuşmasını tavsiye ediyorum. Avukatlığa soyunmasın. Önemli gün ve haftalardan sorumlu milletvekili" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’li, Akar, metroya, destek, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı