Haber Detayı
26 Haziran 2018 - Salı 10:30
 
CHP’li Akar rekor kırdı
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar rekor kırdı!
 
 
 
Kocaeli Haberi


CHP Kocaeli Milletvekili, Haydar Akar 27. dönem de seçilmesiyle birlikte kırılması çok zor bir rekora imza attı. Akar, CHP Kocaeli tarihi boyunca 4 dönem vekillik yapan ilk ve tek isim olacak.

24 Haziran erken seçimleri tamamlandı. Kocaeli genelinde çok büyük bir değişiklik yaşanmadı. Listelere olan tepkiler kendini gösterdi. Mevcut milletvekillerinin büyük bir kısmında değişiklik yapmayan siyasi partiler 2015 seçimlerindeki vekil sayılarını korudu. 11’den 13’e yükselen Kocaeli temsiliyetinde 2 vekilden birini yeni kurulan İyi Parti bir diğerini ise 2015 yılında son anda vekilliği kaçıran HDP aldı.

TEPKİ DE ÇOKTU BİRLİK DE

Özellikle CHP’de büyük hayal kırıklığı yaşandı. Aday adaylığı sürecinde umutlu olan partililerin morali 3 vekil yeniden aday gösterilince biraz olsun düşmüştü. Listeye çok büyük tepkiler yükselmiş ancak her şeye rağmen birlik sağlanmıştı. Vekil sayısının 4’e hatta 5’e çıkacağını bekleyen partililer 3 mevcut vekilden başka Ankara’ya bir temsilci gönderemeyince adeta yıkıldı.

AKAR REKOR KIRDI

Mevcut vekiller arasında ise rekor kıran bir isim vardı. Kocaeli milletvekili Haydar Akar, 27. Dönem Milletvekili oldu. Seçimlerde milletvekili seçilen Akar kırılması çok güç bir rekora da imza attı. Akar CHP tarihinde Kocaeli’de 4 dönem üst üste milletvekilliği yapan tek isim olacak.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: CHP’li, Akar, rekor, kırdı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı