Haber Detayı
15 Ocak 2018 - Pazartesi 09:50
 
CHP'li Gençlerde Başkan Andız Oldu
CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Olağan kongresinde başkan 194 oy alarak Emre Andız oldu. Murat Erinç ise 69 oyda kaldı.
 
 
 
Siyaset Haberi


Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Gençlik Kolları 15’inci Olağan İl Kongresi Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneğinde gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Murat Erinç ve eski İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız yarıştı. Kongrede 194 oy alarak Emre Andız başkan oldu. Murat Erinç ise 69 oyda kaldı. Ayrıca kongrede 263 kişi oy kullandı. Kongre sonrasında ise21 kişilik yönetim ve 11 kişilik kurultay delegesi belirlendi. Gerçekleştirilen kongreye CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İl Sekreteri Hüseyin Acurman ve İl Yöneticileri, CHP Kocaeli milletvekili Tahsin Tarhan ile çok sayıda delege katıldı. Başkan adayı Emre Andız 8 ilçenin gençlik kolları başkanlığı tarafından desteklenerek parti içinde Murat Erinç’in karşısında aday olarak gösterildi. Blok liste şeklinde yapılan kongrenin divan başkanlığını CHP Büyükşehir Meclis üyesi Engin Taşdemir gerçekleştirirken yardımcılıklarını ise Elif Sert ve Emre Ertuğ yaptı.

SİYASETE GİRİN

Kongrede ilk olarak CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan konuştu. Tarhan, “Bu heyecanlar bu şölenler hiç bitmesin. Demokrasinin güzelliğini yaşıyoruz. 12 ilçede kadın ve gençlerimiz kongrelerini yapıyor. Ana kademe seçimleri bitti. İstanbul’da il kongremizi yaptık. O kongre tek kişinin belirleyeceği yönetim anlayışına mesaj olsun. Gençler, aileniz zor şartlarda sizi yetiştirmeye çalışıyorlar. Asgari ücretle fabrikalarda çalışarak sizi büyüttüler. Bende yoksul ailenin çocuğuyum. 9 kardeşiz babam işçiydi. Hiç birimiz okumadı. Bana okuyacaksın dediler. 3. Sınıfta beni İstanbul’a okumaya gönderdiler. Hem okudum hem çalıştım. Ailelerin verdiği mücadeleler çok önemli. Sizin geleceğinize siyasi partiler karar veriyor. Ülkenin geleceğinde söz sahibi olmak istiyorsunuz siyasete gireceksiniz.” dedi.

BANA OY VERMEYENE BİLE KIRILMADIM

Gerçekleştirilen kongrede söz alan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay parti içerisinde kırgınlıkların olmaması gerektiğini ve önlerinde önemli bir süreç olduğunu söylerken, “Bir hafta önce Bekir beyle bir yarış yaptık. Mazbata törenime geldi. Ziyaretime de geldi. Seçimden sonra hala o seçimlere takılıp kalmak yanlış. Ben bu partide 2 seçim kaybettim ama bana oy vermeyene bile kırılmadım. Burada seçimi kaybeden birbirine kırılmasın. Yolumuz uzun. Bizim çok çalışmamız lazım. Ben bu partiye iki yıl boyunca kendimi adayacağım. Bir partinin gençleri kadınları olmazsa kolu kanadı kırılmıştır. Ben her iki başkan arkadaşıma da başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

OMUZ OMUZA YÜRÜMELİYİZ

İl gençlik kolları başkan adayı Emre Andız, “ İki yıl boyunca Kocaeli gençliğine önderlik eden Murat Erinç ve yönetimine teşekkür ediyorum. İki yıl boyunca çok önemli bir görev yürüttüler. Gerçekten büyük bir aileyiz, küskünlükler olabiliyor. Kongre sonrası da birlikte omuz omuza yürümek zorundayız. Eğer biz bu kongreden sonra omuz omuza girebiliyorsak gerçekten zafere ulaşabiliriz.” şeklinde konuştu. Daha sonrasında söz alan başkan adayı Murat Erinç, “Bizim kongreden sonra ne yapacağımızı konuşmamız lazım. Partimize ne kadar katkı koyacağız bunları konuşacağız. Hepimiz CHP’nin cefasını çekmiş ama vefasını hiçbir zaman görememiş genç yoldaşlarız. Gençler her yere koşturulur. Her yere ayak işleri için koşturulur. Gençlere gösterilecek olan vefa ne zaman ortaya çıkacak diye hep kendimize sorduk. Bunu elde etmekte bizim elimizde. Bugün sandık kapandıktan sonra CHP’yi iktidar yapmak için çalışırsak birlikte mücadele edersek bu parti o zaman gençlere vefasını gösterecektir.” diye konuştu.

EMRE ANDIZ’IN LİSTESİ

Yönetim Kurulu: Murat Uzuner, Yiğit Timur, Meltem Kazan, Zeki Karakadılar, Diydem Seçkin, Aliş Demir, Cem Keleş, Baştürk Hakan Temizel, Burcu Yazıcı, Emre Gümüş, Engin Akbulut, Ali Sarı, Seda Bektaş, Rıza Özcan Elden, Caner Arduç, Umut Bali, Şeyda Efe, Baran Orhan, Elif Oğuz; Sezer Karakaya.

Kurultay Delegeleri: Tugay Adak, Aydın Işık, Güney Yılmaz, Savaş Gayretli, Anıl Deniz Pişkin, Cansu Orhan, Sevgi Yaman Kel, Ziya Saygı, Deniz Kartal, Şüheda Polat, Mustafa Can Tekoğlu.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: CHP'li, Gençlerde, Başkan, Andız, Oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı