Haber Detayı
29 Kasım 2018 - Perşembe 15:01
 
CHP’li Vekiller Viyadükte!
Kuzey Marmara Otoyolu’nda meydana Viyadük faciası sonrası CHP’li Milletvekilleri olay yerinde incelemelerde bulundu. Genel Merkez tarafından görevlendirilen vekiller, olayın takipçisi olacaklarını ifade ettiler.
Siyaset Haberi
CHP’li Vekiller Viyadükte!

CHP Kocaeli Milletvekilleri Tahsin Tarhan ve Fatma Kaplan Hürriyet ile İstanbul Milletvekili Ali Şeker iş kazasının yaşandığı Kuzey Marmara Otoyolu Gebze Tavşanlı Viyadüğü’nde incelemelerde bulundu. Olay duyulmasının ardından bölgeye giden ilk Vekil olan Tahsin Tarhan, “Kocaeli Gebze İlçemizde Tavşanlı mevkiinde inşaatı devam eden viyadükte meydana gelen vahim kazada enkaz altında kalarak hayatını kaybeden emekçilerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabırlar diliyorum. Başımız sağ olsun.” Açıklamasını yaptı.

HÜRRİYET: TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

CHP Genel merkezi tarafından görevlendirilen Fatma Kaplan Hürriyet ise yatığı açıklamada şunları söyledi, “Valilikten olay yerinden de aldığımız bilgilerde normalde 2 günde bir beton blok atılması gerekiyormuş. Ama havaların soğuması nedeniyle 3-3,5 güne çıkarılmış. Ama belli ki bu da yetmemiş, hava koşulları hesaba katılmadan böyle bir elim kaza meydana geliyor. Çok ince çalışılıyor anladığımız kadarıyla çok ince demirler kesilerek çalışılıyor. Teknik incelemelerden sonra daha detaylı açıklama yapacağız ama biz bütün iş kazalarında öngörülemeyen şeyler nedeniyle ya da öngörülmesi gereken, hesaplanması gereken şeyler varken hesaplanmaması ne yazık ki insanlarımızın hayatına mal oluyor. Biz bir insanımız bile hayatını yitirdiğinde bu hepimizi ciddi anlamda yürekten yaralayan şeyler. İncelemelerimize devam edeceğiz. Tabi ki buradaki teknik heyetin gönderdiği raporlara da bakacağız. Ne kadar şaibe var ya da yok bunları da inceleyeceğiz. Bizler teknik insanlar değiliz. Çok net şeyler söylemeye de yetkin değiliz. Ama biz de bu olayın takipçisi olacağız.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’li, Vekiller, Viyadükte!,
Yorumlar
Haber Yazılımı