Haber Detayı
09 Ocak 2017 - Pazartesi 09:50
 
ÇİLER ’10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’’NÜ UNUTMADI
 
 
 
Gebze Haberi


Demokratik bir ülkenin vazgeçilmezleri olan yerel ve ulusal basınımızın tüm değerli temsilcilerinin ‘’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutlarım.

4 Ocak 1961’de kabul edilen, basın çalışanlarına ileri hakları getiren ve çalışma koşullarını iyileştiren “212 sayılı kanun”un Resmi gazetede yayınlanmasıyla beraber 10 Ocak tarihi, ‘’Çalışan Gazeteciler Günü’’ olarak ilan edilmiştir.

Mesai kavramından uzak olarak görev bilinciyle çalışan basın mensubu arkadaşlarımı takdir etmemek mümkün değildir. Toplumsal kalkınma ve gelişmenin sağlanmasında kuşkusuz önemli bir yerleri vardır. İletişim ve etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, kamuoyuna doğru haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir misyon içerir.

Bölgemiz ve ülkemizin sorunlarını kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplum mekanizmasının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan basın mensuplarımızın, ‘’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’’nü kutlar, yeni yılda da yerel basın mensuplarımızla, birlik ve beraberlik içinde koşturabilmeyi ve başarılı çalışmalara imza atmanızı dilerim.

        

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: ÇİLER, ’10, OCAK, ÇALIŞAN, GAZETECİLER, GÜNÜ’’NÜ, UNUTMADI,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı