Haber Detayı
31 Ekim 2018 - Çarşamba 08:52
 
ÇİLER, ‘BİLİNÇLENDİRME SEMİNERLERİMİZ SÜRECEK!’
Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler “29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası”nı unutmadı
Gebze Haberi
ÇİLER, ‘BİLİNÇLENDİRME SEMİNERLERİMİZ SÜRECEK!’

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler “29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası” dolayısıyla açıklamada bulundu. Çiler, sosyal sorumluluk projesi kapsamında bilinçlenme adına Odamızda gerçekleştirdiğimiz seminerler ve Gebze Kızılay ile ortaklaşa yürüttüğümüz kan bağışı kampanyalarımız devam edecek” dedi.

 “29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası” dolayısıyla açıklamada bulunarak, Kızılay Haftası’nın önemini vurgulayan Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, “11 Haziran 1868’de, savaş alanlarında yaralanan askerlere din, dil, ırk ayrımı gözetmeden yardım etmek amacıyla kurulan Türk Kızılay’ı, daha sonrasında milletimizden aldığı güç ve destek ile dünyanın en ücra köşesindeki yardıma muhtaç insanlara ulaşarak; acıları dindirmek, yaraları sarmak adına kutsal bir görev üstlenmiştir.” dedi.

ÇAYIROVA’YA ‘KAN MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’

Başkan Çiler, “Gebze Ticaret Odası olarak biz de; sosyal sorumluluk projesi kapsamında bilinçlenme adına Odamızda gerçekleştirdiğimiz seminerler ve Gebze Kızılay ile ortaklaşa yürüttüğümüz kan bağışı kampanyaları dışında, Çayırova’ya kazandırmayı planladığımız ve çalışmalarına devam ettiğimiz “Türk Kızılay Binası” ve “Kan Merkezi Müdürlüğü”de deprem, sel gibi doğal afetlerde anında müdahale ve gerekli kan ihtiyacının karşılanması için hayati önem taşıyan merkezlerden biri olacaktır. Deprem, yangın, sel gibi bir felaketlerde; Türk Kızılay’ımız çadır, battaniye, yiyecek, doktor, hemşire ile orada bulunmaktadır. Savaşta ve barışta, gezici ve geçici hastaneler kurarak, yaralılara ve dertlere derman olmaktadır. Bir çok önemli görevi üstlenerek, yardıma koşan bu güzide kurumumuz; çağımızda oldukça önemli olan uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri alanında da etkin hizmetler sunmaktadır.” dedi. 

ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLİYORUM

Çiler, “29 Ekim – 4 Kasım Kızılay Haftası dolayısıyla; sadece bizlerin değil bütün insanlığın yardımına koşan, toplumlar arası barışın ve yardımlaşmanın sağlanmasında önemli sembollerden biri olan Türk Kızılay’ımıza çalışmalarında başarılar diliyor, Kızılay’ımızı güçlendirmenin hepimizin görevi olduğu bilinciyle “Kızılay Haftası”nı kutluyorum.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇİLER,, ‘BİLİNÇLENDİRME, SEMİNERLERİMİZ, SÜRECEK!’,
Yorumlar
Haber Yazılımı